Silně podnapilý řidič naboural jiné auto

alkoholPolicisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou vyjížděli v neděli 6. prosince kolem půl šesté vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala ve Velké Bíteši.

Dvaačtyřicetiletý řidič projížděl s osobním vozidlem značky Škoda Felicia po místní komunikaci ve Velké Bíteši. Při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou v táhlém stoupání nezvládl řízení a levou přední částí vozidla narazil do levé přední části osobního vozidla Opel Agila. Jeho řidička jela po silnici v opačném směru jízdy. Když spatřila protijedoucí vozidlo, tak zastavila. Ke zranění osob nedošlo. Vznikla pouze hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši čtyři tisíce korun. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 2,83 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní - 2,68 promile alkoholu v dechu a 2,81 promile alkoholu v dechu. Řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Policisté podnapilému řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu motorovými vozidly. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020
  • Sportoviste_VM_Administrativ

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.