Na dálnici včera došlo k sérii dopravních nehod

IMG 8892_Dvě nehody na dálnici D1 se včera staly v blízkosti Velkého Meziříčí, a to na 162. kilometru ve směru na Prahu a 152. km na Brno. Další následovala odpoledne na 92. km na Brno, která navíc byla s těžkým zraněním.

 

Poškození mobilních betonových svodidel v km 162 ve směru na Prahu

Ve čtvrtek 24. listopadu došlo těsně po půl druhé v noci v km 162 ve směru na Prahu k dopravní nehodě. Řidič jedoucí s nákladním vozidlem Man v rekonstruovaném úseku dálnice nepřizpůsobil jízdu dopravní situaci a plně se nevěnoval řízení. S automobilem přejel přes jízdní pruh a narazil do středových mobilních betonových svodidel, které poškodil. Vlivem nárazu došlo k posunutí svodidel do jízdního pásu ve směru jízdy na Brno a k odlomení jejich částí, které odlétly po celé šíři tělesa dálnice ve směru na Brno i na Prahu. Poškozené části svodidel byly odmrštěny také do jízdní dráhy nákladní soupravy složené z nákladního vozidla Daf a přívěsu, jehož řidič jel ve stejném směru za ním. Řidič nákladního vozidla Daf narazil do středových svodidel, souprava na ně najela a zůstala zaklíněná na svodidlech. Části poškozených svodidel, které byly odhozeny do jízdního pásu ve směru na Brno přímo před zde projíždějící automobily, poškodily nákladní soupravu složenou z nákladního vozidla Scania a návěsu a dále vozidlo Opel Vivaro. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Místo nehody policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Škoda vznikla na všech zúčastněných vozidlech, dále poškozením dopravního zařízení a středových mobilních betonových svodidel. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, při kterých u všech požití alkoholu vyloučili. Řidič nákladního vozidla Man se dopustil dopravních přestupků, které policisté šetří.

Střet dvou vozidel v km 152 ve směru na Brno

Před desátou hodinou dopoledne došlo ve čtvrtek 24. listopadu k další dopravní nehodě na dálnici D1 na km 152 ve směru na Brno. Sedmadvacetiletý řidič vozidla Iveco Daily s přívěsem narazil do zadní části nákladní soupravy složené z tahače Daf a návěsu, jehož řidička stála s automobilem v koloně. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče Iveca, cizinec byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice v Brně, kde byl hospitalizován. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, při kterých u obou požití alkoholu vyloučili. Místo dopravní nehody ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Škodu, která na vozidlech vznikla, předběžně vyčíslili na 230 tisíc korun. Příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody policisté dále šetří.

Dopravní nehoda s těžkým zraněním na km 92 ve směru na Brno

Ve středu 24. listopadu jel před druhou hodinou odpoledne po dálnici D1 ve směru na Brno dvaačtyřicetiletý řidič vozidla Peugeot Boxer. V úseku km 92 zřejmě při jízdě na chvilku usnul, vyjel s vozidlem částečně do levého jízdního pruhu a zpět, kde poté narazil do zadní části návěsu soupravy s tahačem Daf. Po nárazu byl Peugeot odražen, narazil ještě do středových zdvojených ocelových svodidel, dále přejel celou šíři dálnice, narazil do krajových svodidel a zůstal stát na krajnici. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění pětačtyřicetiletého spolujezdce v nákladním vozidle Peugeot, který byl transportován do brněnské nemocnice. Místo vážné dopravní nehody policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. U řidičů provedli dechové zkoušky, při kterých u obou požití alkoholu nezjistili. Škoda na vozidlech přesáhla částku půl milionu korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Dopravní nehodu a veškeré její okolnosti v současné době prověřují.

Jana Kroutilová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • TS velmez_delnik_dolu
  • Soc. pracovník SPOD -září 2020

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.