Řídil vozidlo bez oprávnění

krimi ilustracniPolicisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou vyjížděli v neděli 14. června krátce před sedmnáctou hodinou vyšetřovat okolnosti dopravní nehody. Řidič jel s osobním vozidlem Peugeot 406 po silnici II/360 ve směru od Pikárce směrem ke Křižanovu. Při projíždění levotočivou zatáčkou v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem dostal smyk, který nezvládl. Sjel vpravo mimo komunikaci, kde levým bokem vozidla narazil do přenosné svislé dopravní značky před objížďkou a dále narazil do dřevěné budky vodního čerpadla. S vozidlem se poté převrátil na střechu vozidla u břehu vodní nádrže. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění dvou spolujezdců, kdy byli oba z místa dopravní nehody převezeni vozidlem do nemocnice v Novém Městě na Moravě k ošetření. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče byla na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška na alkohol a její výsledek byl negativní. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle a dalším majetku v celkové výši téměř 70 000 korun. Policisté při vyšetřování příčin a okolností nehody zjistili, že pětapadesátiletý řidič není držitelem žádného platného řidičského oprávnění na příslušnou skupinu. Z důvodu úniku provozních kapalin z vozidla u vodní nádrže se na místo dopravní nehody dostavila úřednice z odboru životního prostředí Městského úřadu Velké Meziříčí k provedení opatření, která by zabránila případnému znečištění vodní nádrže.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.