Na dálnici zjistili podnapilého řidiče

drinkPolicisté z dálničního oddělení Velký Beranov v rámci výkonu služby prováděli v pondělí 4. února dohled nad bezpečností a plynulostí provozu na dálnici D1. Krátce po třinácté hodině kontrolovali na 134. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno nákladní vozidlo Iveco s českou registrační značkou. Ve vozidle cestoval pouze řidič.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení a provoz vozidla a poté k provedené dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní - 1,45 promile alkoholu v dechu. Při opakovaném odborném měření byly zjištěny opakovaně pozitivní výsledky - 1,28 a 1,43 promile alkoholu v dechu. Policisté čtyřiapadesátiletého řidiče vyzvali k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve ve zdravotnickém zařízení.  Řidiče podezřelého ze spáchání přečinu policisté poté umístili na protialkoholní záchytnou stanici. Policisté z dálničního oddělení zahájili úkony trestního řízení a po vystřízlivění muži sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení, řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

-pčr-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.