Za Bíteší i u Měřína se střetl náklaďák s osobním vozem

nehoda-Bites copyNa komunikaci u Velké Bíteše se v úterý před polednem střetl nákladní a osobní vůz, mezi zraněnými byly i děti.

V úterý 14.  července v 11.50 byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena dopravní nehoda nákladního a osobního vozidla na komunikaci za Velkou Bíteš ve směru na Brno. K nehodě vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Velké Bíteše.
Po příjezdu a provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo ke střetu osobního vozidla Škoda Octavia a nákladního vozidla Renault. Při střetu se vážně zranil řidič osobního vozidla a zranění utrpěly také dvě děti, které s ním ve voze cestovaly. Hasiči zraněným poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků je předali do jejich péče. Zraněného řidiče transportovali do nemocnice zdravotníci letecky, zraněné děti převezli sanitním vozem. Posádka nákladního vozidla vyvázla z kolize bez zranění.

Hasiči provedli zajištění havarovaných vozidel proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem. Do příjezdu policistů hasiči řídili provoz na komunikaci kyvadlově.

Po zadokumentování dopravní nehody policisty pomohli hasiči pracovníkům odtahové služby s naložením havarovaného osobního vozidla na odtah a poté provedli závěrečný úklid komunikace.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

V Měříně se střetl nákladní a osobní vůz, řidička osobního vozidla skončila v péči zdravotníků

K dalšímu střetu vozidel došlo také v úterý 14. července, Ve 14.53 byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla na komunikaci na ulici Blízkovská v Měříně. Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice ve Velkém Meziříčí.
Při střetu se zranila řidička osobního vozidla Škoda Fabia. Hasiči jí poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků ji předali do jejich péče. Posádka nákladního vozidla vyvázla ze střetu bez zranění.

Hasiči provedli zajištění vozidla a místa události. Do příjezdu policistů hasiči v místě řídili dopravu.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová, foto archiv HZS Kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Jednatel JC_90x140

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.