D1 o víkendu: auto na střeše, vyteklá nafta z kamionu, zranění motorkáři

PZR 126T-2015 07 19-6ece7e4fVelkomeziříčští hasiči se o víkendu nezastavili. Vyjížděli k havárkám na dálnici. Nejprve v sobotu k nehodě motorky, v neděli pak osobního auta, které se otočilo na střechu a zranili se čtyři pasažéři. Později odpoledne pak zasahovali i u havárie kamionu, z nějž vyteklo větší množství nafty.

PZR 126T-2015 07 18-f0568529V sobotu odpoledne po 13. hodině havaroval motocykl na 154. km D1 ve směru na Brno. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Velkého Meziříčí a Velké Bíteše. „Při nehodě motocyklu značky BMW se zranili dva lidé. Hasiči zraněným poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků je předali do jejich péče. Jednu zraněnou osobu zdravotníci transportovali do brněnské nemocnice letecky, druhá osoba byla převezena sanitním vozem," popsala situaci Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů.

PZR 126T-2015 07 19-c2e4f98eHlášení o nehodě osobního auta na 125,5 km dálnice D1 na Prahu přijala tísňová linka hasičů v neděli ve 14.10. „Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě osobního vozidla Peugeot 307. To skončilo převrácené na střeše. Čtyři zraněné osoby byly v době příjezdu hasičů mimo havarovaný vůz. Hasiči zraněným poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků je předali do jejich péče," sdělila Petra Musilová a dodala, že jednotka provedla zajištění havarovaného vozidla proti požáru a po zadokumentování dopravní nehody policisty převrátila havarovaný vůz zpět na kola.
Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

Za tři hodiny vyjížděli velkomeziříčští hasiči znovu, tentokrát na km 141,5 ve směru na Brno.

„Nákladní vůz narazil do středových svodidel. Nehoda se obešla bez zranění osob. Došlo při ní k úniku přibližně 150 litrů nafty, a to jak na komunikaci tak také do půdy. Na odstranění kontaminované zeminy byla na místo povolána specializovaná firma. Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Velkého Meziříčí postavila pět zábran ze sorbčních hadů na potoky a kanálové vpusti, které vedou nedalekému rybníku Jestřábec," popsala Musilová. I příčinu této nehody vyšetřují policisté.
-red-

VM

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • TS Velmez řidič_ banner dolu

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.