Opilý řidič ujel z místa nehody

nehoda01V pátek 24. července havaroval řidič, který byl pod vlivem alkoholu a z místa dopravní nehody ujel.

Před jednou hodinou odpoledne vyjížděl jednapadesátiletý muž s vozidlem Škoda Roomster ve Velkém Meziříčí na silnici na ulici Nad Gymnáziem, nedal přednost v jízdě automobilu Škoda Felicia, jehož pětačtyřicetiletý řidič jel ve směru k ulici Sokolovská, a došlo ke střetu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Řidič vozidla Škoda Roomster po střetu z místa nehody ujel. Následně ho v chatové oblasti Fajtův kopec dojela a zastavila hlídka strážníků městské policie. Na místo byla přivolána policejní hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,16 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty 1,24 a 1,28 promile alkoholu v dechu. Policisté muže převezli na oddělení policie. Dále se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byla odebrána krev. Na vozidle Škoda Roomster vznikla škoda přibližně deset tisíc korun, poškozena byla i felicie. Jednapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a dále ještě ze spáchání dopravních přestupků. Případ policisté dále prověřují.
por. Bc. Jana Kroutilová, Krajské ředitelství PČR Kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.