Strážníci pokutovali mimo jiné i muže přespávajícího na WC

mestska policieMěstská policie během července například řešila případy několika mladíků, nejen z Česka, ale i z Polska či Slovenska, kteří narušovali veřejný pořádek, ať již v ulicích města, nebo na koupališti a další.

 

Za kouření na zastávce dostala dívka pokutu

Minulý týden v časných ranních hodinách hlídka městské policie pokutovala dívku, která kouřila v prostoru kryté zastávky na autobusovém nádraží. Tam je kouření dle zákona zakázáno. Dívka zákaz porušila a učinila přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi.

Řidič pil, řídil, boural a ujel

Ke střetu dvou osobních vozidel došlo 24. července hodinu po poledni v ulici Nad Gymnáziem. Řidič, který nehodu zavinil, ujel. Strážníci zrovna oblast kontrolovali. Viníka tedy brzy dostihli v zahrádkářské oblasti Fajtův kopec. Měli podezření, že řidič, který druhému nedal přednost a nehodu tím zavinil, je pod vlivem alkoholu. Přivolali proto Policii ČR. Provedená dechová zkouška u jedenapadesátiletého řidiče byla pozitivní s naměřenými hodnotami alkoholu v dechu. Řidič je proto v podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Poláci tropili nepořádek

Skupina mladíků 17. července tropila výtržnosti před Penny marketem v ulici K Novému nádraží. Pokřikovali po kolemjdoucích a odhazovali odpadky. Před jedenáctou hodinou na místě zakročili strážníci. Jednání mladíků z Polska, kteří přijeli do Velkého Meziříčí na Fajtfest, řešili jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Podnapilý muž ležel u Kotvičky

Dne 15. července v 18.20 oznámil strážníkům zaměstnanec prodejny Kotvička, že v areálu jejich provozovny na ulici Novosady leží opilý muž. Hlídka městské policie na místě zjistila 63letého podnapilého muže z okr. Žďár nad Sázavou, u něhož bylo dechovou zkouškou naměřeno 3,3 promile alkoholu v dechu. Přivolaný lékař ZZS kraje Vysočina následně rozhodl o jeho přepravě do nemocnice v Třebíči.

Mladík převracel popelnice

Dvacetiletý mladík ze Žďárska 11. července ve 3.20 na Třebíčské ulici převracel popelnice a kontejner na separovaný odpad. Přitom znečistil veřejné prostranství. Strážníci zasáhli. Muž musel uvést prostranství do původního stavu a strážníci mu navrch za přestupek proti veřejnému pořádku uložili pokutu.

Muž přespával na WC

Strážníci 9. 7. ve 22.30 zjistili, že na veřejných záchodcích v ulici Rozkoš je uzamčená osoba. Vyzvali ji, aby objekt opustila a prokázala svou totožnost. Vyšel 38letý muž ze Žďárska, který veřejné WC použil jako noclehárnu v době, kdy bylo mimo provoz. Jeho jednání strážníci posoudili jako přestupek, který vyřešili uložením blokové pokuty.

Návštěvníci nedodržovali řád na koupališti

Dne 7. 7. před osmou večerní byla hlídka městské policie přivolána do areálu letního koupaliště k řešení problému s neukázněnými návštěvníky bazénu. Čtyři mladíci ze Slovenska opakovaně neuposlechli pokynů plavčíků, aby dodržovali provozní řád koupaliště, tudíž jim musela domluvit až přivolaná hlídka strážníků.

-mp-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Jednatel JC_90x140

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.