Včelí úly a ráz dřeva shořely ve Studnicích

pozar StudniceVe Studnicích shořel u domu dvacetimetrový ráz dřeva, plameny spolykaly i osm včelích úlů

V neděli 2. 8. v 01.54 hodin přijala obsluha linky tísňového volání HZS Kraje Vysočina oznámení o požáru rázu dřeva u rodinného domu ve Studnici na Třebíčsku. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů z Třebíče a Velkého Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Budišova a Studnic.

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří palivové dřevo u domu a také osm úlů. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se jednotkám podařilo až téměř po hodině intenzivního hašení. Následné dohašovací a likvidační práce na místě trvaly až do půl sedmé ráno. Dohled nad požářištěm si poté převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Majitel odhadl vzniklou škodu na částku 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová, HZS Kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.