Muž našel ve vypuštěném rybníku dělostřelecký granát

municeV pátek 21. srpna po dvacáté hodině přijali policisté oznámení o nálezu munice.

Muž našel ve vypuštěném rybníku zvaném Zárublík nedaleko Křižanova předmět, o kterém se domníval, že se jedná o munici z války. Předmět vynesl na hráz rybníka a nález oznámil policistům. Hlídka obvodního oddělení místo nálezu zajistila a přivolal pyrotechnika. Ten po prohlídce předmětu určil, že se jedná o nevybuchlý dělostřelecký granát ráže 100 milimetrů z druhé světové války. Munici poté odvezl k odborné likvidaci.
Policisté apelují na nálezce podobných předmětů, aby s nimi nijak nemanipulovali, ani je nikam nepřenášeli. Vždy je třeba zajistit místo proti pohybu dalších osob a nález oznámit policistům. I když se jedná o munici starou několik desítek let, je manipulace s ní velmi nebezpečná a patří pouze do rukou odborníků.

por. Bc. Monika Pátková, Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Vedoucí odboru majetkoprávního_dole
  • Tiskový mluvčí

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.