Koncert kapely Geneze uzavřel filozofický festival

Kopie - DSC00655Zámecké nádvoří poskytlo svůj prostor během Evropského festivalu filozofie hned několika skupinám. Tou poslední byla velkomeziříčská Geneze, která svým nedělním vystoupením symbolicky uzavírajícím celý festival zároveň oslavila dvacáté páté výročí své existence.

„Dnes vás provedeme průřezem písní, které Geneze během svého působení hrála, tedy našimi ‚staruškami‘, jak je vtipně nazvala Markéta,“ bavila přítomné posluchače moderátorka. Ta mezi jednotlivými bloky písní zabrousila také do historie kapely, a divákům tak přiblížila její vývoj jak po hudební či textařské stránce, tak po té členské. „Ze zakládajících členů tu dnes máme pouze Věrku,“ dodala s úsměvem.

Geneze zahrála na široké spektrum hudebních nástrojů vlastní a převzaté písně s českými i anglickými texty. Kromě nich si ale připravila také blok bez hudebního doprovodu. „Nyní vám představíme naše ‚akapelovky‘, jak se jim něžně v Genezi říká,“ vysvětlovala moderátorka.

Skupina Geneze vystoupila v sedmičlenném uskupení, které tvořili Luboš Polášek, Markéta Štouračová, Radka Zedníčková, Věra Novotná, Alena Karásková, Jaromír Plešák a Martin Karásek. „Možná se divíte, proč se koncert k pětadvacátému výročí koná až o rok později. Původně jsme ho plánovali na jaro, ale už se neřeklo na které,“ žertovala moderátorka v závěru vystoupení. „Jsme teď all right, zvládnem bouři zlou,“ zpívala kapela a děkovala, že se déšť jejich venkovnímu vystoupení tentokrát skutečně vyhnul.

Kateřina Karmazínová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.