Koncert kapely Žalozpěv zahájil kulturní víkend

Kopie - DSC00854Na toulky českými kraji vzala posluchače v pátek večer kapela Žalozpěv. Ta vystoupila na otevřeném pódiu na náměstí v rámci Kulturního léta. Přítomným divákům zahrála poetické písně inspirované básníky a zajímavými osobnostmi, krajinou Vysočiny i lidmi, kteří v ní žijí.

„Pro dnešek jsem si přál, abychom se jmenovali Veselá čtyřka, třeba by se nás tu potom sešlo i víc. Od Žalozpěvu logicky nikdo žádnou velkou srandu nečeká,“ žertoval na úvod zpěvák kapely Petr Novotný. A ačkoliv po zahájení koncertu skutečně mnoho laviček zelo prázdnotou, příjemné melodie a české texty nakonec přilákaly tolik posluchačů, že zaplnili téměř všechna připravená místa k sezení.

Žalozpěv, akustická hudba z Vysočiny, vystoupil na náměstí ve čtyřčlenném složení, které tvořili Jiří Nohel (kytara, zpěv), Markéta Štouračová (příčná flétna, klávesy, zpěv), Aleš Tomek (housle, zpěv) a Petr Novotný (basa, zpěv). V sobotu je ve 20 hodin na pódiu vystřídá František Kasl se svou kapelou, v neděli pak známý folkový zpěvák Jaroslav Hutka.

Kateřina Karmazínová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.