Tradiční pálení čarodějnic na Fajtově kopci zachránilo počasí

titulniJiž 6. ročník pálení čarodějnic byl do poslední chvíle v ohrožení.

Díky dešťové přeháňce, která ukončila zákaz pálení ohňů, se oslavy filipojakubské noci odehrály opět na Fajtově kopci v úterý 30. 4. 2019.

Celý program zahájil společný průvod masek, který v 17 hodin vyrazil doprovázen povozem s koňmi a bubeníky od katovny, přes Lipnici, směrem Fajtův kopec.
Pod rozhlednou na děti čekal připravený soutěžní program, na kterém se organizačně podíleli zaměstnanci Dózy – střediska volného času a Městské knihovny Velké Meziříčí. Všichni soutěžící byli za své sportovně umělecké výkony náležitě odměněni.
Každý, kdo se pálení čarodějnic zúčastnil v kostýmu obdržel zdarma špekáček, který si mohl na připraveném ohništi opéct. Ve stanu poblíž ski baru hrála do pozdních večerních hodin k poslechu velkomeziříčská country kapela Stetson.

Ještě před podpálením čarodějnické hranice pokračoval program šermířským vystoupením v podání společnosti historického šermu Tas.
Očekávaným vrcholem večera byla ohňová show skupiny Novus Origo a následné netradiční zapálení desetimetrové hranice. V letošním roce přišli členové spolku Tas opět s dalším originální způsobem – pomocí čtyř katapultů, které postupně vymrštili oheň na hranici.
Na tuto nevšední akci se přišli podívat stovky lidí.

Nad celkovou bezpečností a hladkým průběhem akce dohlíželi po celý večer strážníci městské policie, Policie ČR a místní sbor dobrovolných hasičů, který celou hranici připravil.
Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci akce: město Velké Meziříčí, Dóza – středisko volného času, Městská knihovna VM, SKI Klub VM, SDH VM, JUPITER club s.r.o., divadelní a šermířský spolek Tas, JS Krokočín, hudební skupina Stetson a Novus Origo z Polné.

Michaela Hudková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • vedoucí MP
  • Účetní
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.