Dobročinná kavárna zabodovala v anketě Skutek roku 2018

kava od_srdceAnketa skutek roku vyhlašovaná Krajem Vysočina už od roku 2011 připomíná široké veřejnosti dobrovolné aktivity organizací a jednotlivců a zároveň oceňuje jejich nezištnou angažovanost.

Veřejnost letos téměř dvěma tisíci hlasy rozhodla o vítězných projektech jednotlivců ve čtyřech různých kategoriích, stejný počet titulů bude udělen i v kategorii právnických osob, kde však rozhodla o nejlepších projektech odborná porota.

 

Skutek roku 2018 – Vítězné projekty fyzických osob

◾Jakub Hejl, Třešť – oblast sociálně-zdravotní

Společně se spolužačkou navštěvoval domácnosti seniorů a jako dobrovolníci si s nimi povídali. Výsledkem je výstava Podzim života, která ukazuje příběhy klientů hospicové péče telčské společnosti Sdílení.

◾Jaroslav Hájek, Kaliště – oblast životní prostředí

Aktivní včelař, svými články pravidelně přispívá do časopisu Včelařství, propaguje používání nástavkových úlů.

◾Zuzana Havlová, Pelhřimov – oblast volný čas dětí a mládeže

Vedoucí rodinného centra v Pelhřimově, kde se neformálně schází všechny generace a mají možnost společně tvořit, vyměňovat si zkušenosti.

◾Jaroslav Hájek, Kaliště – oblast poradenství, světa, vzdělávání

Přibližuje dechovku mladým lidem. Do konce roku 2018 napsal více jak 420 písní a na čtyři desítky zhudebněných textů. Kromě písní se podílel na scénáři k filmu Řeky.

Skutek roku 2018 – Vítězné projekty právnických osob

◾Junák – český skaut, Uhřínov – oblast sociálně-zdravotní

Oceněna je aktivita dobročinné kavárny ve Velkém Meziříčí a finanční podpora rodiny, která se vyrovnává s následky těžké autonehody. Výtěžek víkendového provozu kavárny byl věnován právě na pomoc této rodině.

◾Junák – český skaut, Bobříci – oblast životní prostředí

Oddílu Smršť Golčův Jeníkov s pomocí místních občanů vysadil 100 kusů lip k 100. výročí vzniku ČSR.

◾Nebojte se policie, Jihlava – oblast poradenství, osvěta, vzdělávání

Organizace pomáhá lidem zvládat tíživou situaci jihlavským seniorům, v popisu její práce je terénní práce a odborná pomoc.

◾TJ Sokol Moravské Budějovice – oblast volný čas dětí a mládeže

Tým TJ Sokol připravil projekt Oživená sokolovna na jednu noc, dětem se otevřela všechna zákoutí, připraveny byly komentované prohlídky s bohatým programem pro celou rodinu.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Skutek roku 2018 je naplánováno na 3. června 2019, bude se konat na Zámku Jaroměřice nad Rokytnou. Celý ceremoniál proběhne společně s vyhlášením výsledků ankety Zlatá jeřabina.

Iveta Fryšová a Lenka Šestáková, Krajský úřad Kraje Vysočina

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.