Velkomeziříčský zámek hostil setkání majitelů historických objektů

DSCN6007kNa velkomeziříčský zámek se sjelo téměř pět desítek majitelů a správců hradů a zámků z celé Vysočiny. Jednalo se o vůbec první setkání tohoto druhu v našem kraji.

Jednání pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Fischerové a spolumajitele zámku Jana Podstatzkého-Lichtensteina se konalo ve čtvrtek 16. května v historických prostorách šlechtických salonů.

Cílem setkání bylo nejenom vzájemné seznámení se majitelů a provozovatelů, díky čemuž může v budoucnu vzniknout třeba zajímavá spolupráce mezi objekty, ale také předávání zkušeností a příkladů dobré praxe v oblasti využívání kulturního dědictví. Mezi hosty se objevili nejen provozovatelé historických objektů nabízející prohlídkové trasy, jako jsou například zámky pod správou Národního památkového ústavu, ale třeba i majitelé zámeckých hotelů.

Viceprezident Asociace majitelů hradů a zámků Petr Svoboda ve své prezentaci účastníkům například představil porevoluční vývoj vybraných objektů v rukou soukromých vlastníků. Ředitel krajské organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák zase přiblížil nejvýznamnější dotační programy týkající se oblasti financování kulturních aktivit, o které mohou majitelé objektů žádat.

Pro účastníky jednání byla na závěr připravena komentovaná prohlídka expozic a rytířského sálu s freskovou výzdobou.

-muz-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • vedoucí MP
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.