• Velkomeziříčsko
  • Kultura
  • Třináctý výtěžek benefice Muzikanti dětem podpoří účinnou zahradní terapii denního stacionáře Nesa

Třináctý výtěžek benefice Muzikanti dětem podpoří účinnou zahradní terapii denního stacionáře Nesa

Muzikanti detem_2019V sobotu 25. května 2019 od 14.00 hodin se na velkomeziříčském náměstí uskuteční další, již třináctý ročník benefičního koncertu Muzikanti dětem. Výtěžek letošního ročníku rozhodli organizátoři věnovat dennímu stacionáři Nesa, který je jedním z šestnácti zařízení žďárské Charity.

„Získané finance bychom rádi použili na rozsáhlou úpravu naší zahrady, kterou již v současné době uživatelé využívají pro pracovní činnosti, ale také pro odpočinkové aktivity. V rámci projektu by zde byly nově zakomponovány prvky zahradní terapie, která využívá léčivého působení přírody na člověka. Vznikly by zde nové odpočinkové zóny, byl by vytvořen zahradní snoezelen, byly by vybudovány vyvýšené záhonky pro uživatele s těžším typem postižení, byl by zakoupen speciální mobiliář, relaxační a rehabilitační prvky. Cílem těchto úprav je zpřístupnit zahradu i uživatelům s nejtěžším postižením a aktivně využívat metodu zahradní terapie," vysvětlila Alena Poulová, vedoucí denního stacionáře Nesa.

Žďárská Charita nabídne v rámci této benefiční akce rovněž program v podobě aktivit pro děti. Připraven budou soutěže pro děti za účasti pracovnic denního stacionáře Nesa, centra pro rodiče s dětmi Kopretina a nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Wellmez a dobrovolníků z dobrovolnického centra Kambala.

Jako doprovodný program bude připravena i výstava fotografií pana Zbyňka Čecha a pana Pavla Juráčka z prostředí šestnácti služeb žďárské Charity s názvem Jsme mezi Vámi. K prodeji budou i výrobky uživatelů denního stacionáře Nesa.
Organizátoři benefice zajistili pro mladší účastníky rovněž skákací hrad, horolezeckou stěnu a trampolínu.

Velmi zajímavý zahradní projekt denního stacionáře Nesa může veřejnost podpořit nejen vhozením finančního obnosu do kasiček dobrovolníků, ale i zakoupením reklamních předmětů s logem Muzikanti dětem.

Lenka Šustrová

archiv Nesa_002

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.