Na zámku zazní Moravské dvojzpěvy

Plakát -_Dny_soukromých_hradů_a_zámků_copy_copySpojení zámecké atmosféry a kulturního zážitku čeká na návštěvníky koncertu Michaely Prokopcové, Lenky Šimůnkové a Michala Hanuše. Koncerty, které budou mít na programu Dvořákovy Moravské dvojzpěvy, se uskuteční v sobotu 25. května v 15 a v 17 hodin v zámecké jídelně.

Program je pořádán v rámci Dnů soukromých hradů a zámků. Tuto akci organizuje Asociace majitelů hradů a zámků, které je rodina Podstatzkých-Lichtensteinů členem. Každý objekt pak v daném termínu připravuje speciální prohlídky či kulturní programy.
Vstup na koncert je bezplatný, ovšem s ohledem na omezenou kapacitu sálu je třeba si předem rezervovat místa na telefonním čísle 778 777 169.

Po skončení koncertu budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si muzejní expozice.

Michaela Prokopcová
V roce 2001 nastoupila ke studiu hry na akordeon na Konzervatoři v Pardubicích pod vedením Elišky Andrýsové, kterou v roce 2007 zakončila absolutoriem. Během studia se zúčastnila soutěže konzervatoří ČR a Mistrovských interpretačních kurzů v Dunajské Stredě (SR) u významných osobností akordeonové hry. Aktivně se zúčastňuje seminářů v ČR, týkajících se metodiky hry na akordeon a dále seminářů týkajících se výuky hudební nauky. V letech 2010-2013 studovala bakalářský obor Muzikologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V současné době studuje obor klasický zpěv na Konzervatoři Pardubice ve třídě MgA. Hany Medkové. Pedagogicky působí v ZUŠ Karla Halíře ve Vrchlabí. Pravidelně spolupracuje s akordeonovým oddělením Konzervatoře Pardubice a je uměleckou vedoucí lidové muziky folklórního souboru Špindleráček.

Lenka Šimůnková Nimrichtrová – mezzosoprán
Narodila se v Jilemnici, kde studovala Střední průmyslovou
školu textilní. Později absolvovala konzervatoř v Pardubicích ve třídě prof. Mgr. Miloslava Stříteského. Nyní působí jako hlasový pedagog v ZUŠ Karla Halíře Vrchlabí a věnuje se koncertní činnosti.

Michal Hanuš (1980)
Hudební studia začal na Konzervatoři v Pardubicích (1998-2004) ve třídě Václava Rabase. Od
roku 2004 byl studentem Akademie múzických umění v Praze u Prof. Jana Hory (2004-2007)
a Pavla Černého (2007-2008). Během studia se zúčastnil interpretačních kurzů v Praze, v Německu a Norsku. Zúčastnil se dvou zahraničních stáží, ve Stuttgartu (Ludger Lohmann) a
v Oslu (Terje Winge).
Na mezinárodní soutěži Pražské jaro 2006 obdržel Čestné uznání. Spolupracoval s firmou
Orgelbau-Wech z Bavorska. Věnuje se koncertní činnosti, spolupracuje se sólovými hráči a
příležitostně se věnuje kompozici. V současné době působí jako učitel ZUŠ v Kutné Hoře a
Hostinném a jako varhaník v kostele sv. Jakuba v Dolním Lánově.

-muz-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • vedoucí MP
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.