• Velkomeziříčsko
  • Kultura
  • Saturnin: "Sehnat masku čerta a Mikuláše v červenci, to je jeden z nejtěžších úkolů, jaké jsem kdy dostal."

Saturnin: "Sehnat masku čerta a Mikuláše v červenci, to je jeden z nejtěžších úkolů, jaké jsem kdy dostal."

vm titi_2Tuto a celou řadu dalších hlášek mohli slyšet diváci ve čtvrtek 16.5. ve velkém sále Jupiter clubu.

Jirotkův Saturnin, v divadelním zpracování Divadla Na Jezerce, nabídl suchý humor, ne nepodobný "anglickému", množství parodií, nadsázky i absurdních situací, do kterých uváděl svérázný sluha Saturnin celé své okolí.

Miroslav Kern v roli Saturnina předvedl skvělý výkon a po celých 120 minut předváděl, jak se sluha stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ve hře nechyběly známé scénky jako třeba házení koblih, tenisové klání, džiu-džitsu, anebo o Miloušově kníru: "ve slušné společnosti si před tím lidé nosí kapesník...". Nechyběl ani výlet na Bílé sedlo a samozřejmě každodenní západ slunce. Všichni, kdo přišli, byť hokejový zápas mezi Českou republikou a Lotyšskem na MS byl velkou konkurencí, zcela jistě nelitovali.

Mgr. Milan Dufek

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.