Centrum města zaplní mladí umělci v rámci happeningu ZUŠ OPEN 2019

zusopenNaše základní umělecká škola se stala součástí celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ OPEN, jehož 3.ročník proběhne 28. a 31. května 2019 po celé České republice.

ZUŠ Open podporuje řada významných osobností z oblasti kultury. Iniciátorem 3. ročníku ZUŠ Open je opět Nadační fond Magdaleny Kožené.

Co ZUŠ a obyvatele města Velké Meziříčí 28. a 31. května 2019 čeká?

31. 5. 2019 od 14.00 – do 17.00 budou vystupovat různá hudební uskupení naší ZUŠ na několika místech např. v budově radnice u informačního centra, v Novém Svitu, u kostela sv. Mikuláše, v podchodu Fortna, uprostřed náměstí u památníku aj., v prostoru před radnicí se bude prezentovat výtvarný obor. Taneční a literárně – dramatický obor vystoupí 28. 5. 2019 od 16.00 ve velkém sále Jupiter clubu.

Prvotní myšlenka vzniku tohoto happeningu patří operní pěvkyni, přední světové mezzosopranistce Magdaleně Kožené. V dopise ředitelům ZUŠ uvedla: „Základní umělecká škola stála na počátku mého vztahu k umění. Jsem přesvědčena, že si hudební školy zasluhují zásadní uznání společnosti; vždyť právě v celé společnosti se nejvíce projevuje systematická kultivace mladé generace, které se jí dostává díky unikátnímu systému základních uměleckých škol. Rozhodla jsem se proto založit nadační fond na podporu ZUŠ, na jehož činnosti jsem připravená se aktivně podílet. Ráda bych se prostřednictvím nadačního fondu zasadila o to, aby ZUŠ získaly více celospolečenské podpory, pozornosti a respektu."

Věříme, že našim spoluobčanům v tyto dny zpříjemníme každodenní shon v odpoledních hodinách a budeme rádi, když se alespoň na malou chvíli zastaví, poslechnou si nebo shlédnou výkony našich žáků a ocení je potleskem.

Martin Karásek, ředitel ZUŠ Velké Meziříčí

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.