One man show Caveman rozesmála k slzám vyprodané hlediště Jupiter clubu

tit copy_copyAmerický autor Rob Becker sepsal veselohru, kterou v USA navštívilo více než 2 miliony lidí. Celé představení hraje jeden herec, který porovnává rozdíly mezi mužem a ženou.

V pátek 24. května 2019 na jeviště Jupiter clubu zavítal herec Jan Holík, aby divákům nabídl světově proslulou komedii Caveman čili obhajoba jeskynního muže. Režie české verze se ujal Patrik Hartl, jeden z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti.

V průběhu představení se na otázku: „Co byste řekli na tuhle ženu?" (viz foto) z publika ozývalo: „spokojená, tlustá, celulitida". Dokonalý herecký výkon potvrdilo i umění vtáhnout publikum do děje.

Rozdíly v komunikaci mužů a žen, příčiny jejich neshod při nakupování, odlišný přístup k vyjednávání a spolupráci, to všechno při představení rozebírá jeskynní muž snažící se obhájit své pokolení a dokázat, že není takové, jak si o mužích ženy zřejmě obecně myslí.

Celá one man show se točí kolem vztahů mužů a žen. S vtipem, ale zároveň i vkusem si dělá legraci z obou pohlaví. „Podle odborné studie použije průměrná žena sedm tisíc slov za den. Muž pouze dva tisíce. Když tedy přijdu domů z práce a nemluvím, není to proto, že bych byl na svoji manželku naštvaný, ale protože už jsem svoji denní zásobu vyčerpal. Ale jí ještě zbývá celých pět tisíc slov! Muži jsou nejspokojenější při rybaření či koukání na televizi. Vše v naprosté tichosti. Jak jí mám vysvětlit, že sedět jen tak vedle sebe má své kouzlo!"

Někomu se může zdát, že celé představení je postaveno na klišé, které o mužích a ženách kolují ve společnosti. Dle reakcí z publika stojí alespoň o rozdílech zapřemýšlet a nějaké si možná i připustit.
Ne vždy je každý muž nutně jenom lovec a každá žena sběračka, ale díky skvělému hereckému výkonu Jana Holíka a jeho imitacím mužského i ženského chování se Cavemanovi zasměje i ten, kdo nechce.

-red-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.