Ohlédnutí za Nocí kostelů v Tasově

tit copy_copy_copyVíce než 1600 kostelů a modliteben se v pátek 24. května otevřelo v Česku při Noci kostelů. Speciální program byl přichystán také v Kostele sv. Petra a Pavla v Tasově.

V sobotu 25. 5. od 17 hodin zde proběhl koncert duchovní hudby, rámci kterého zazněl výběr z nejstarších sbírek moravských lidových písní sesbíraných knězem Františkem Sušilem, v podání mužského pěveckého sboru Ženáči a děti z Bošovic. Návštěvníci si tak mohli poslechnout díla z prvního oddílu sbírky, která zahrnuje zhudebněné legendy o svatých, ale i příběhy ze života Krista a Panny Marie, poutní a další duchovní písně. Tento sbor působí pod uměleckým vedením Vladimíra Maňase.
-ln-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.