Vyhlídková věž kostela je od června otevřena veřejnosti

vežVěž kostela sv. Mikuláše je od 1. června opět na tři měsíce otevřena denně návštěvníkům.

Přes letní sezónu do 31. srpna je provozní doba od pondělí do soboty (od 9 do 18 hodin) a v neděli od 12 do 18 hodin. Jednotné vstupné činí 20 korun za osobu, které budou nově vybírat studenti velkomeziříčského gymnázia. V malém kiosku jsou ke koupi pohlednice, magnetky, upomínkové a propagační předměty města a také razítka věže.

Kromě zvonů jsou na věži k vidění i věžní hodiny, které mají největší prosvětlený ciferník ve střední Evropě. Ve vnitřních patrech věže je instalována výstava historických fotografií "Město Velké Meziříčí", 3D model města a byt věžníka. Po vyjití 153 schodů na ochoz věže se Vám otevře nádherný pohled na celé město z ptačí perspektivy.

Michaela Hudková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.