Bývalí absolventi gymnázia budou společně vystavovat

A léta_běží_váženíVýstavní sál velkomeziříčského muzea zaplní na následujících skoro šest týdnů desítky výtvarných děl.

Na výstavě nesoucí název „A léta běží, vážení" se podílí téměř dvacet autorů, kteří žijí v různých koutech republiky, věnují se rozmanitým povoláním a generačně je dělí i desítky let. Přesto však mají jedno společné – jedná se o absolventy velkomeziříčského gymnázia.
Autorem celého konceptu je Eva Kočí Valová, které se podařilo od autorů shromáždit nejen množství obrazů, ale také plastiky či ukázky šperků a vitráží.

Vernisáž, jež je součástí programu Evropského festivalu filozofie, se uskuteční 6. června v 17 hodin.

Velkomeziříčské gymnázium si připomíná 120. výročí od založení a v rámci oslav je připraveno hned několik výstav. Kromě muzea mají návštěvníci možnost obdivovat práce současných gymnazistů ve výstavní síni v Jupiter clubu a v městské knihovně a maturitní práce současných absolventů na půdě gymnázia.

-muz-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Jednatel JC_90x140

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.