Festival filozofie letos nabídne politiku, umění i kůrovce

EFF Obr_copyVáclav Cílek, Michael Žantovský, Vojtěch Bednář, či Vladimíra Dvořáková. To jsou jen některá jména z celkem dvaceti představitelů českého akademického myšlení, kteří oživí sedm přednáškových večerů letošního ročníku Evropského festivalu filozofie ve Velkém Meziříčí.

Festival se koná již potřinácté, tentokrát v tematickém okruhu Člověk a prostředí. Festivalové večery tedy budou zaměřeny na politiku, společnost, umění či média, ale přednášející se nevyhnou ani aktuálnímu problému kůrovcové apokalypsy či několikaletého sucha. "Chci v této souvislosti doporučit návštěvníkům například avizované vystoupení profesora Simanova, který je jedním z největších českých lesnických odborníků. Jeho odhalování příčin kůrovcové kalamity je typickým příkladem myšlení, přesahující běžná mediální a politická klišé," vyzdvihl ředitel festivalu Milan Dufek.

Festival filozofie je letos partnersky propojen i s Víkendem otevřených zahrad, v rámci kterého budou moci lidé navštívit soukromou zahradu u řeky a vyslechnout odborný výklad nejen o její tvorbě, minulosti a budoucnosti, ale také o širším kontextu celé městské čtvrti.

V rámci festivalu proběhnou i oslavy 120 let založení místního gymnázia, které se představí nejen slavnostní akademií, ale své výročí připomene i společenským večerem.

Součástí doprovodného programu festivalu bude několik divadelních představení, včetně premiéry scénického čtení Furianti on the road od činohry Národního divadla.

Pro návštěvníky jsou připraveny také výstavy, filmové projekce nebo labyrint na nádvoří kina. Festival filozofie začíná 4. června a potrvá až do 14. června. Podrobný program je k dispozici na www.festivalfilozofie.cz.

Milan Dufek

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.