Pátek 7. června patřil zahájení Evropského festivalu filosofie

 MG_1940Tradičně jako každý rok byl i letos Evropský festival filozofie zahájen slavnostně proslovy. Na pódium Jupiter clubu postupně vystoupali starosta města Josef Komínek, náměstek hejtmana Vladimír Novotný, profesor Katedry filozofie na Masarykově univerzitě Josef Krob, ředitel Gymnázia Velké Meziříčí Aleš Trojánek, hlavní organizátorka projektu Víkend otevřených zahrad Eva Lysáková a ředitel celého festivalu Milan Dufek.

Ve velkém sálu Jupiter clubu zůstal dav sedět v hledišti, protože na scénu přicházelo téma ČLOVĚK V KRAJINĚ a s ním i vedoucí Katedry rozvojových studií na Univerzitě Palackého v Olomouci a známý futurolog (zabývá se předpovídáním budoucnosti) Pavel Nováček s přednáškou o Tváři Země v sedmi obrazech. Další přednášející byl geolog a klimatolog Václav Cílek, který se věnoval odkazu hlubin, kůrovci i vizi budoucnosti.

Následovala Akademie 120, kterou si připravili studenti Gymnázia Velké Meziříčí k oslavě výročí 120 let od založení školy, kterou navštěvují.

Festival na téma ČLOVĚK A PROSTŘEDÍ pokračuje až do pátku 14. června 2019.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020
  • Sportoviste_VM_Administrativ

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.