Festival Českého kmínu láká na kulinářskou show a prodej regionálních potravin

obrJiž tuto sobotu se na Náměstí ve Velkém Meziříčí koná první ročník akce pod názvem Festival Českého kmínu.

Majitelé Olejového Mlýna Petráveč, kteří se věnují tradiční technologii lisování za studena, zorganizovali celý festival pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Běhounka a města Velké Meziříčí.

Program festivalu je zaměřen na podporu pěstitelů a zpracovatelů Českého dvouletého kmínu a na zvýšení informovanosti široké veřejnosti v oblasti prvovýroby kmínu a jeho tradičního využití v potravinářských výrobcích a kuchyni.

Na co se můžete v sobotu od 10:00 do 15:30 těšit?
Vrcholem programu pro mnohé návštěvníky bude kulinářská show Martina Štangla, který je šéfkuchařem pražské restaurace Eska. Tato karlínská restaurace v roce 2017 obdržela ocenění Bib Gourmand, které patří Michelin restauracím nabízejícím "výjimečné jídlo za rozumnou cenu".

Dále na programu festivalu najdete prezentaci vítězných regionálních potravin nejenom z kraje Vysočina a farmářský trh, na kterém budou své výrobky prodávat držitelé ocenění značkou Regionální potravina nebo Klasa.
Budete mít tak možnost ochutnat prémiové těstoviny Fajna pasta, výrobky z kozí farmy Amálka, medové perníky z Pekařství Krejčová Lucie, nefiltrované a nepasterované pivo z pivovaru Bizon, prosetínské trubičky a spoustu dalších kvalitních potravin.
V rámci festivalu je připravena ke shlédnutí expozice zemědělské techniky společnosti P&L, spol. s r.o. Velké Meziříčí.
Ve spolupráci s DÓZOU Velké Meziříčí je pro dětské návštěvníky zajištěn kulturní program (tzv. farmářská stezka).

Zapojit se můžete také do soutěže o hodnotné ceny a v závěru festivalu losování hlavních cen tomboly. Hudební doprovod celé akce bude zajišťovat cimbálová muzika Hudci z Kyjova.
Festivalem nás provede moderátorka, divadelní a televizní herečka Nikola Birklenová.

M. Hudková

 

 

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.