Velkomeziříčské kulturní léto zahájili žáci a učitelé ZUŠ

tit copy_copy_copy_copy_copy_copyVelkomeziříčské kulturní léto je zahájeno!

První účinkující, kteří se postavili na pódium, byli žáci a učitelé Základní umělecké školy Velké Meziříčí. Zahajovací koncert proběh v neděli odpoledne 23. června na náměstí.

Zahájení se tradičně ujal starosta města Josef Komínek, který v úvodu poděkoval všem, kteří se na tvorbě programu kulturního léta podílejí. „Všem Vám přeji, abyste si během prázdnin našli cestu sem na náměstí, protože těch koncertů je hodně," dodal v závěru. Poté se mikrofonu chopil ředitel Jupiter clubu Milan Dufek, který poděkoval městu Velké Meziříčí, které celou akci podpořilo částkou 300 tisíc korun a popřál všem krásné prázdniny.

Jako první vystoupily dětské sbory Andante a Andantino se skladbami Veselé vrabčí cestování, Turecký nebo V domě straší duch. Poté se divákům představili akordeonisté pod vedení paní učitelky Vaskové.
Po sólovém vystoupení na bicí ladili své nástroje muzikanti ze smíšeného orchestru pod vedením ředitele školy Martina Karáska. Závěr dvouhodinového programu patřil „tanečnímu" orchestru dirigovaném Josefem Vaňharou.
Členové orchestrů nám představili známé skladby, jako například Eye of the tiger, Skyfall, Push It nebo Bad Romance od Lady Gaga.

Velkomeziříčské kulturní léto bude pokračovat koncertem folkové kapely Šero v pátek 5. července opět na náměstí od 20 hodin.
Michaela Hudková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.