• Velkomeziříčsko
  • Kultura
  • Festival Českého kmínu zažil svoji premiéru v sobotu 22. června na náměstí ve Velkém Meziříčí

Festival Českého kmínu zažil svoji premiéru v sobotu 22. června na náměstí ve Velkém Meziříčí

 MG_2764K tanci a poslechu zahráli jako vždy skvělí Hudci z Kyjova. Téměř dvacítka regionálních výrobců a farmářů z celé republiky obsadila náměstí, aby představili svoje výrobky. Návštěvníci si tak mohli zakoupit výrobky z kozího a kravského mléka, těstoviny, sladké preclíčky, trubičky, bezlepkové směsi a luštěninové pochutiny, víno, uzeniny, med a medovinu, brambůrky, tyčinky, za studena lisované oleje, Český kmín aj. Ochutnat jste tak mohli tematicky laděné kmínové pivo, kmínovou limonádu, kmínový koláč se slaným karamelem, kmínové chipsy, kmínový sirup nebo kmínový olej, na jehož výrobu je potřeba až 2,5 kg na 50 ml oleje.

Hlavní organizátoři Karel a Martina z Olejového mlýna Petráveč děkují všem zúčastněným farmářům a výrobcům, partnerům a sponzorům jmenovitě společnosti P&L za expozici zemědělské techniky, Dóze za organizování skvělého programu pro děti, Restauraci Eska za kulinářskou show šéfkuchaře Martina Štangla, městu Velké Meziříčí za možnost uspořádat tuto akci na náměstí a za laskavý přístup pana MUDr. Jiřího Běhounka – hejtmana Kraje Vysočina, ale především návštěvníkům, kteří dorazili v tak hojném počtu. Věříme, že Vás festival kmínu potěšil a jak slíbil Karel Jonák, budeme pro Vás připravovat další ročník.

Martina Homolová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.