Mladší žáci odehráli 2. kolo Ligy Vysočiny

hazena ml zaci copyVe druhém kole Ligy Vysočiny mladších žáků se naše týmy střetly 4. října 2015 na domácím hřišti s celky Havlíčkova Brodu, Chrudimi a Ledče nad Sázavou.

Hrací doba byla v prvním poločase 8 minut, kde se hraje povinná osobní obrana a druhý poločas 15 minut klasická hra.

Družstvo A prohrálo jen jeden zápas, a to s celkem Havlíčkova Brodu. V tomto utkání naše kluky neuvěřitelně poškodil rozhodčí, pan Holenda. Od první minuty se zaměřil na našeho, do té doby nejlepšího hráče Lukáše Dobejvala a ještě během prvního poločasu ho po minimálně sporných verdiktech 3x vyloučil. To znamenalo pro Lukáše červenou kartu a pro náš tým poločasové manko 2:8. Je potřeba naše kluky pochválit, že zápas nevzdali a ve druhém poločase hráli s jinak výborným soupeřem vyrovnanou partii, kdy střelecký prapor držel hlavně Tomáš Kučera. Nutno podotknout, že "pan rozhodčí" je taktéž jako náš soupeř z Havlíčkova Brodu a ještě za tento tým hraje jeho vnuk. Takové jednání do sportu nepatří a obvzláště ne do mládežnických kategorií!
Ostatní zápasy kluci s přehledem vyhráli a připsali si do tabulky Ligy Vysočiny dalších 6 bodů.
Nejvíce se dařilo Lukáši Dobejvalovi, Tomáši Kučerovi a Lukáši Dobrovolnému.

Naše B družstvo, za které nastupují převážně mladší kluci a minižáci, dokázalo vyhrát dva zápasy a hlavně zápas proti Chrudimi se klukům hodně povedl. Naopak jsme někdy zbytečně vystrašení ze silnějších soupeřů, z čehož pramení až příliš mnoho ztrát míčů a pomalý návrat do obrany má za následek zbytečně vysoké skóre v náš neprospěch. Kluky je ale nutno pochválit, tréninkovou účast mají výbornou a nadšení ze hry je neutuchající.
Opět výborný výkon podával v brance Lukáš Deraha, v poli se nejvíce dařilo Robinu Koudelovi, který se stává tahounem B družstva, Markovi Požárovi, Tomáši Rosovi, a Filipu Čížkovi, který se skvěle prezentoval i v obranných činnostech.