Niki Raus dojel na mistrovství republiky motokár bronzový

21068288196 621b6e8352 bV závěrečném podniku letošního mezinárodního MČR, který se konal ve dnech 3.–4. 10. ve Vysokém Mýtě, velkomeziříčský Niki Raus (nar. 2006) v superfinále nejprestižnější třídy EASYKART 60 mladých jezdců dojel na krásném třetím místě a nechal tím zapomenout na množství smůly a havárie z předchozích závodů.


V první nedělní dopolední finálové jízdě dokonce po bojovném výkonu zvítězil, ale následná penalizace 5 vteřin za agresivní styl jízdy ho odsunula na čtvrté místo. Bylo o tom hodně pochybností, Niki udělal krásný závod. Ve druhé jízdě jel bezpečně druhý, ale po nevybíravém ataku zezadu se roztočil a následovala hrůzostrašná havárie T. Nováka, který doslova přeletěl přes Nikiho hlavu. Niki po následné skvělé stíhací jízdě s rozbitým nárazníkem dojel opět těsně čtvrtý. V rozhodujícím superfinále vsadil na jistotu, raději již moc neriskoval a relativně poklidnou jízdou si dojel letos pro další superfinálový věnec. Za Polákem A. Kowalskim a Němcem T. Wernerem byl prvním z netovárních jezdců a třetí pozice mu zcela poprávu patří i v celkovém hodnocení. Niki se tímto výsledkem kvalifikoval na GRANDFINÁLE EASYKART 2015 (neoficiální mistrovství světa v této mezinárodní kategorii), které se uskuteční jako každý rok v Itálii a účastní se ho více jak 200 závodníků z 20 zemí světa, kde se závody EASYKART INTERNATIONAL pořádají!
SENSHI

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020
  • Sportoviste_VM_Administrativ

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.