Hokejové béčko porazilo Náměšť

hokej ilustracni brankarTJ Náměšť nad Oslavou - HHK Velké Meziříčí B 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Diváků: 123. Rozhodčí: Paur – Ryšavý A.,Ryšavý V.

Branky: 23. Sázavský M. (Kejda), 53. Sázavský M. (Fiala), 57. Fiala (Doležal) – 14. Šoukal (Frühauf), 26. Frühauf, 35. Hubl (Barák, Kudláček M.), 44. Chlubna (Frühauf), 58. Peterka

Vyloučení: 8:8,navíc proti Náměšti nařízeno trestné střílení – Frühauf z V. Meziříčí 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Oslabení: 0:2. Střely na branku: 38:25

Náměšť: Sázavský A. (Bednář) – Strnad, Sázavský M., Kejda, Krčál J., Krčál E., Toman, Ošmera, Fiala, Bauer, Doležal, Němec, Sklenář

V. Meziříčí: Štourač (Šeba) – Kudláček M., Kučera – Peterka, Pokorný – Šoukal, Frühauf, Malec – Navrátil, Barák, Hubl – Bernat, Křípal, Chlubna

Obě mužstva začala opatrnou hrou ze zabezpečené obrany. Nic na tom nezměnily ani dvě přesilovky domácích z úvodu utkání. Změnu stavu přinesla až 14. minuta. Frühauf zatáhl puk do útočného pásma a jeho přesnou přihrávku zužitkoval Šoukal. A to bylo z první třetiny všechno.
Hned tři minuty po změně stran bylo vyrovnáno. Po přihrávce Kejdy skóroval Michal Sázavský. Hokejisté Náměště pak byli chvíli lepším týmem, ale ve 26. minutě bylo proti nim nařízeno trestné střílení. Sám postižený Aleš Frühauf nedal svému jmenovci v brance domácích žádnou šanci. Ve 35. minutě se předvedl druhý útok HHK a zásluhou Hubla využil početní výhodu. Přihrávali Barák a Martin Kudláček a společně tak uzavřeli účet prostřední části.
Možnost rozhodnout zápas dostali hosté na začátku poslední třetiny. Nejenže si přenesli větší část přesilovky z té předchozí. Rozhodčí jim ji ještě vylepšil, když potrestal náměšťské za pozdní nástup na led a poslal je do tří. Hráči z Meziříčí však hráli tak vlažně, že se daleko více potil Štourač v jejich bráně než jeho protějšek. A jak ukázal následující vývoj utkání, tak se jim to mohlo stát i osudným. Ve 44. minutě ještě připravil Frühauf čtvrtý gól Chlubnovi. Vzápětí však nejlepší hráč na ledě obdržel trest 2+10 a domácí vycítili šanci. Přidali na důrazu, zrychlili bruslení a tlačili hosty před jejich brankoviště. Snížení na 2:4 se dočkali v 53. minutě po fatálním kiksu obránce HHK. Svojí druhou trefou se předvedl Michal Sázavský. O dvě minuty později získali výhodu přesilové hry a vzápětí odvolali gólmana. Z jejich tlaku následoval další faul meziříčských a převahu tří hráčů v poli využili Fialou. V pokračující výhodě 6:4 jim však zachytil střelu na bránu Peterka a od vlastní modré trefil opuštěnou klec Náměště. Ve zbývajících dvou minutách již domácí rezignovali a nechali tak svému soupeři všechny body.

Další výsledky 3. kola : V. Bítýška - Zastávka 3:2
Bystřice nad P. - V. Bíteš B 7:6 po nájezdech