Divizní fotbalisté již nyní rozhodli o svém vítězství v soutěži

div-fotbalisteHráči A týmu FC Velké Meziříčí rozhodli o svém vítězství v divizi D již čtyři kola před koncem soutěže a naplnili tak svůj cíl pro letošní sezonu. Stačilo jim k tomu porazit Uherský Brod.

Gól vstřelil hlavou Simr.

Foto: Libor Smejkal ml.

FC Velké Meziříčí – ČSK Uherský Brod 3:1 (3:1)

Střelci: 11. Durajka, 35. Simr, 44. Smejkal – 38. Kúdela. Rozhodčí: Buček, Kolář, Hanáková

Sestavy: FC VM – Invald – Mucha Z., Mucha P., Šimáček, Krejčí – Vyskočil (65. Bouček), Smejkal, Berka (77. Souček), Durajka (59. Pokorný), Demeter – Simr, na lavičce Polanský, Simandl, trenér Smejkal. ŽK: Pacl. Diváci: 185. Nejlepší hráči: Berka, Šimáček, Smejkal

První brankovou příležitost si připravili hosté, když po faule Edy Smejkala rozehrál volný kop Pacl, ale jeho povedenou střelu k tyči Roman Invald vyrazil a následnou dorážku zastavil praporek pomezního. Domácí zahrozili hned z protiútoku, když po kombinaci Zdeňka Muchy a Romana Durajky se dostal k zakončení na malém vápně Pavel Simr, jeho střelu však hostující obrana zablokovala. V 6. min se v domácím vápně uvolnil Dolina. S jeho střelou si domácí golman poradil. V 7. min si na centr Romana Vyskočila naběhl Robin Demeter, z voleje trefil jen obránce. V 11. min hledal Robin Demeter na malém vápně Pavla Simra, ten se neprosadil, k odraženému míči se dostal Roman Durajka a prostřelil golmana Ondrůška 1:0. Ve 12. min našel Jarda Krejčí ve vápně Edu Smejkala, ten se přes obránce k zakončení nedostal. V 18. min rozehrál nebezpečně přímý kop Pacl, Roman Invald míč vyrazil a následný pokus R. Davida již zachytil. Ve 20. min našel Roman Vyskočil ve vápně Pavla Simra, ten hlavou bránu těsně minul. Ve 23. min hosté podnikli rychlý protiútok, který zastavilo ofsajdové postavení Hruboše. Ve 25. min se dostal k odraženému míči Lukáš Berka, jeho pohotovou střelu do horního rohu brány Ondrůšek vyrazil. Ve 29. min špatně rozehrál míč Honza Šimáček, hosté jeho zaváhání nepotrestali. Ve 33. min nebezpečný centr Pacla zachytil pozorný Roman Invald. Ve 35. min zahrál rohový kop Robin Demeter, našel hlavu Pavla Simra, a ten dopravil míč do hostující brány 2:0. Ve 38. min pronikl středem naší obrany Kúdela a prostřelil našeho golmana 2:1. Ve 44. min poslal dlouhý pas za obranu Roman Vyskočil, na míč si naběhl Eda Smejkal a střelou z malého vápna upravil na poločasových 3:1.

Ve druhém poločase již tolik fotbalové krásy k vidění nebylo. Domácí trochu ubrali na aktivním pohybu a napadání soupeře, začali složitěji kombinovat, a tak hosté obraz hry vyrovnali. Ve 46. min se po centru objevil na malém vápně Zelinka, hlavou však domácí bránu minul. Ve 49. min zahrozil po centru Robina Demetera hlavou Pavel Simr, ale mířil těsně vedle brány hostů. V 53. min se po rohu Robina Demetera prosadil hlavou Zdeněk Mucha, golman Ondrůšek jeho hlavičku zachytil. V 59. min se dostal k zakončení Kúdela, jeho střela zpoza vápna jen těsně minula horní roh brány. V 62. min se dostal k zakončení Šálek, jeho střelu zblokoval Patrik Mucha. V 70. min se opřel do míče na hranici vápna Michla Bouček, ale trefil hostujícího obránce. V 75. min poslal Zdeněk Mucha centr do vápna, Robin Demeter se uvolnil, ale bránu vysoko přestřelil. V 77. min rozehráli hosté Paclem přímý kop, hlavička Zelinky bránu těsně minula. V 79. min vystřelil zpoza vápna Hruboš nad horní tyč domácí brány. V 86. min hlavičkoval nebezpečně M. David, ale také on domácí bránu minul. V 89. min si na roh Robina Demetera naběhl Zdeněk Mucha, jeho hlavička však postrádala přesnost, a tak po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího mohli domácí začít slavit vítězství v Divizi D v ročníku 2014/2015, jelikož mají 4 kola před koncem soutěže 14bodový náskok.

Vyjádření trenéra Smejkala: Jsem velmi rád, že jsme o svém vítězství v letošním ročníku divize D mohli nečekaně rozhodnout již v dnešním utkání a děkuji všem našim hráčům, celému realizačnímu týmu a také všem věrným fanouškům, že se nám náš cíl pro letošní sezonu podařilo naplnit již 4 kola před koncem soutěže.

Jaroslav Mynář

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • TS Velmez řidič_ banner dolu

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.