Benfika vyhrála pohár a postupuje do vyšší soutěže

benfika-pohar webAktualizováno:

Fotbalisté rezervního týmu FC Velké Meziříčí v pátek převzali pohár vítěze soutěže I. A třídy. Benfika tak poprvé v historii postupuje do krajského přeboru.

benfika web

benfika-smejkal web

„Za to, že jsme jako tým dokázali dokráčet až k postupu do krajského přeboru, musím poděkovat všem hráčům," zdůraznil trenér Libor Smejkal mladší.
Převzetím poháru však fotbalové páteční odpoledne neskončilo. Benfiku hned poté čekal ještě poslední zápas I. A třídy skupiny B, a to proti Rantířovu, kterému podlehla 0:1. „Po deseti zápasech jsme poprvé prohráli a hlavně, zažili jsme první domácí porážku. Hráči už se spíše viděli na večerních oslavách historického postupu, místo toho, aby ještě dokončili zdárně poslední zápas v I. A třídě," zhodnotil výsledek trenér.
Text a foto: Martina Strnadová

fotbal-benfika-vitez web
26. kolo, 1. A tř., sk. B
FC Velké Meziříčí B – TJ Ježek Rantířov 0:1 (0:0)
Rozhodčí: Niederle – Krulík, Škorpík. Diváci: 50. Branky: Vaněk (52.). Karty: žlutá – 62. Ráček, 81. Liška. Sestava FC VM: Sysel – Maloušek (57. Jakeš), Halámek, Polák (46. J. Kafka), Malec – Vítek – Bradáč, Ráček, Pokorný (46. Nevoral), Bouček – Liška.
Hned na začátku utkání se hosté dostali do velké příležitosti, ale útočník netrefil ideálně míč. Pak následovaly šance na obou stranách. Polák však hlavou mířil nad bránu. Vaňkovu střelu výtečně zlikvidoval náš brankář Sysel. Další nebezpečnou šanci hostů utnul Maloušek. Poté dvakrát minul bránu Bouček. V závěru poločasu Ráček obešel několik hráčů před velkým vápnem a poté vyslal krásnou střelu k tyči, ale robinsonádou zakročil brankář Krupica.
Na začátku druhého poločasu střílel Bouček mimo bránu. V 52. minutě nechali naši hráči naprosto volného Vaňka v malém vápně, který si zpracoval míč a propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru zápasu mohl srovnat Vítek, ale bohužel nedokázal překonat Krupicu.
Libor Smejkal ml., foto: archiv FC VM

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.