Badmintonová liga zná vítěze druhé sezony

badmintonBadmintonová liga má za sebou dva roky trvání a 985 zápasů, které sehrálo sedmdesát hráčů. Právě uplynulou sezonu vyhrál David Michlíček, druhý skončil Tomáš Bílek a třetí Petr Zedníček.

Velkomeziříčská amatérská badmintonová liga, zkráceně badec liga, má za sebou více jak 2 roky existence a počet hráčů postupně roste, s čímž jde ruku v ruce i rostoucí kvalita naší místní ligy. Zároveň se do soutěže zapojují nadšenci různých výkonností ale i pohlaví, čímž se badec liga stává zajímavější a láká tak širší škálu hráčů-amatérů, kteří si chtěji badminton pro radost zahrát a poznat nové soupeře.

V sezoně 2014-2015, která začala v říjnu a končila dubnovým kolem prodlouženým až do konce května, zasáhalo do ligových bojů celkem 45 hráčů rozdělených do výkonnostních skupin po 4-6 hráčích. Např. v posledním dubnovém kole byli hráči rozděleni do 7 lig. Za celou sezonu bylo odehráno úctyhodných 462 zápasů. Je však třeba dodat, že 66 z nich bylo skrečováno.

Další zajímavostí je počet odehraných zápasů podle typu výsledku. Nejčastěji, celkem 191x, dopadl zápas jednoznačně 3:0 pro jednoho ze soupeřů. 133x dopadl zápas výsledkem 3:1 a nejtěsnějším rozdílem 3:2 dopadl zápas 72x. Tyto statistiky si můžete prohlédnout zde.

Nyní ale přejděme k tomu nejdůležitějšímu a to k vyhlášení nejúspěšnějších hráčů v uplynulé sezoně. Tím nejlepším se s celkovým počtem 800 bodů, 22 výhrami, 3 prohrami a skórem na sety 69:22 stale David Michlíček, kterému tímto gratuluji. Druhý v pořadí se s bodovým ziskem 770 bodů stal Tomáš Bílek a na třetím místě skončil Petr Zedníček se 748 body. I jim patří velká gratulace, stejně jako všem ostatním, jejichž úplný žebříček si můžete zobrazit zde.

Na závěr mi dovolte zmínit pár statistik za celou historii badec ligy, která sahá do února 2013. Od té doby se lig zúčastnilo celkem 70 hráčů a bylo odehráno 985 zápasů. Historicky nejúspěšnějším hráčem je Tomáš Bílek s 1983 body, druhý je David Michlíček s 1918 body a třetím pak Martin Žejšek s 1883 body. Úplný historický žebříček naleznete zde.

Všem účastníkům naší amatérské velkomeziříčské badmintonové badec ligy bych rád poděkoval za vaši účast, aktivní přístup k zápasům a při domlouvání zápasů a celkově za to, že se díky všem takovým jako vy podařilo v našem městě udržet slušnou skupinu hráčů, které badminton baví a nebojí se jej zkusit si zahrát i proti neznámým protihráčům a celkově mít radost za hry, kterou badminton bez pochyby přináší.

Tomáš Málek, SPORTVM.cz

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.