Starší dorostenky zakončily podzimní část nejtěsnější domácí výhrou

dorostenky copyPrvní desetiminutovka byla plně v režii soupeřek, které do zápasu vstoupily daleko koncentrovanější a „nabuzenější“. Naše ospalé rozcvičení bylo výrazně znát v NEčinnosti obrany, v útoku jsme se utápěli v nepřesnostech a osobních chybách.

Sobota 1. prosince, 2. liga starší dorostenky

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Vršovice 24:23 (15:10)

 Postupem času se organismus našich „nastartoval“, nucené změny v sestavě znamenaly zlepšený obranný důraz a výrazně zvýšenou útočnou aktivitu. Následná změna obranného systému začala dělat soupeři značné problémy a najednou bylo našich hráček plné hřiště. K tomu přidala dobré zákroky brankářka Veronika Blažková a my se tak mohli častěji dostávat do rychlých brejků. Dalším důležitým faktorem byla zlepšená souhra v postupném útoku tria spojek Markéta Pospíšilová, Lenka Pacalová, Denisa Partlová. Řadu nápaditých akcí jsme dohráli až do bezprostřední blízkosti soupeřovy branky a postupně si budovali náskok. Poslední útočnou akci jsme zahráli na podtrženou jedničku a na poločasovou pauzu tak odcházeli s velice nadějným pětigólovým náskokem. Po změně stran se hra vyrovnala, soupeř přidal na obranném důrazu a my se horko těžko dostávali k zakončení. Ještě štěstí, že občas přicházely chyby a nepřesnosti v rozehrávce Pražanek, čehož jsme v řadě případů využili k rychlým kontrům a udržovali si tak těsné vedení. V závěru jsme „zazdili dvě vyloženky“ a následně zbytečnými individuálními útočnými chybami pak soupeři dávali ještě bodovou naději. Závěrečný tlak soupeřek se podařilo „ustát“ a po zaznění zvukového signálu jsme se mohli radovat z plného bodového zisku. Hurááááááááááááááááááá.

Po tříměsíční pauze začínáme odvetné ligové souboje v domácím prostředí první březnovou sobotu, kdy přivítáme Astru Praha.

7m – hody 3/2:3/1, vyloučení 2:4.                                                                                                                                  

Sled branek – 0:2,2:2,2:3,4:3,5:5,6:7,10:7,12:8,12:10,17:11,17:13,19:14,19:17,20:17,22:18,22:21,24:21.

Hrály: Blažková Veronika, Šabacká Jarmila – Pospíšilová Markéta (7/2), Pacalová Lenka (6), Sedlářová Tereza (3), Pospíšilová Magda (2), Borkovcová Tereza (2), Cahová Kristýna (2), Partlová Denisa (2), Šmídová Tereza, Dusilová Valérie.

Trenér Ing. Vincenc Záviška, vedoucí družstva Kuřátková Andrea, asistent trenéra Ing. Tomáš Partl.

Podrobné informace o házené zde a zde.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

Sobota 8. prosince        

15.00 hodin                                       II. liga mladší dorostenci              HK Ivančice       

17.00 hodin                                       II. liga muži                                         HK Ivančice

Neděle 9. prosince        

 9.00 – 17.30 hodin         Žákovská liga 1. kolo starší žáci

Vincenc Záviška

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.