Ouředníček je po první etapě Dakaru spokojený

1dakarV neděli absolvoval Tomáš Ouředníček slavnostní start a v pondělí první etapu Rallye Dakar 2019. Pro stovku závodníků v kategorii automobilů měla 84 měřených kilometrů a vedla z Limy do Pisca. A Ouředníček je po prvním prologu spokojený.

 

Posádka Tomáš Ouředníček a David Křípal #332 ji dojela na 25. místě se ztrátou deseti minut. „Musím přiznat, že jsem měl z první etapy veliký respekt a jsem rád, že jsem v parádním čase a bez problémů v cíli. Nyní již mohu říci, že se těším na další závodní dny. Dával jsem si za cíl, aby mne za mnou startující Peugeot dojel až někde kolem poloviny etapy, ale nakonec se celou dobu přede mne vůbec nedostal, čímž ze mě všechno spadlo. Neudělali jsme žádnou navigační chybu a v druhé polovině etapy se ještě pořádně tahali o pořadí na trati s několika auty,“ okomentoval průběh etapy v cíli Tomáš Ouředníček.

Průběžné pořadí Rallye Dakar 2019
Kategorie automobilů po 1. etapě:
1. N. Al-Attiyah (Toyota) 1:01:41
2. C. Sainz (Mini) +01:59
3. J. Przygonski (Mini) +02:00
25. T. Ouředníček (Ford) +10:00
46. M. Prokop (Ford) +20:52

Druhá etapa povede z Pisca do San Juan de Marcona. Trasa je celkem 553 km dlouhá, z toho 342 měřených kilometrů.

-red-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.