Starší dorostenky obsadily první místo v turnaji Žirovnický jednorožec

St.dky Žirovnice_2.-3.2.2019Ve dvoudenním víkendovém turnaji (2.–3. února) se nejlépe dařilo našim dorostenkám, které i přes porážku s domácím týmem nakonec skončily na prvním místě. Nejprve v sobotním dopoledni zdolaly prvoligový západočeský tým DHK Plzeň 33:27, v podvečer po přestřelce nestačily na domácí hráčky DHK Slavoj Žirovnice 33:36, nedělní dopoledne jim vyšlo a přesvědčivým vítězstvím nad Sokolem Vršovice 26:20 se přiblížily k zisku trofeje.

Tu jim zajistilo až poslední utkání turnaje, v němž domácí tým podlehl nejtěsnějším rozdílem Západočeškám.
V našem kádru se objevila na postu spojky i posila pro jarní odvetné boje – druholigová mladší dorostenka Sokola Újezd u Brna, Tereza Odehnalová, která bude v našich barvách hostovat.
I přes nemoci a zranění nakonec odcestovalo dvanáct hráček, které předváděly zdařilý kolektivní výkon. Herně a střelecky se dařilo zejména čtveřici Lenka Pacalová, Markéta Pospíšilová, Kristýna Cahová a Denisa Partlová, v brance nás úspěšnými zákroky držela Jarka Šabacká.
Hrály: Šabacká Jarmila – Pacalová Lenka (28), Pospíšilová Markéta (18), Cahová Kristýna (12), Partlová Denisa (10), Odehnalová Tereza (7), Pospíšilová Magda (6), Kuřátková Klára (5), Sedlářová Tereza (4), Dusilová Valérie (1), Štaffová Alžběta (1), Blažková Kateřina, Houdková Valérie.
Trenéři Ing. Tomáš Partl, Kuřátková Andrea.
V další fázi herní přípravy zajíždíme v neděli 10. února na mezinárodní turnaj do Otrokovic, týden nato pak pořádáme domácí turnaj s účastí osmi týmů.
Pozvánka do sportovní haly „za Světlou":
Sobota 9. února
9:00–17:00 III. kolo Žákovská liga starší žákyně: TJ Sokol Velké Meziříčí, Sokol Poruba, DHK Slavoj Žirovnice, házená Jindřichův Hradec, TJ Astra Praha.
Sobota 16. února
9:00–16:00 Turnaj muži – Velké Meziříčí, Újezd u Brna, Měnín, Vršovice.
Neděle 17. února
8:30-17:30 Turnaj mladší a starší dorostenky:
mladší dorostenky - HK Slavia VŠ Plzeň, Házená Paskov, DHK Pardubice, Jiskra Havlíčkův Brod,
starší dorostenky – TJ Sokol Velké Meziříčí, DHK Pardubice, Jiskra Havlíčkův Brod, DHK Slavoj Žirovnice.
Více na webu házené.

Vincenc Záviška

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.