Velkomeziříčští hokejisté nastříleli Březině devět gólů

IMG 3331V sobotu se na našem zimním stadionu představil nováček krajské ligy, který v prvním měření sil na vyškovském ledě naše mužstvo porazil. Soupeř se po celou sezonu vyznačuje velmi tvrdou, místy až agresivní hrou. I proto byli na utkání delegovaní dva hlavní rozhodčí, aby dokázali eliminovat případné (záludné) fauly soupeře.


HHK VM – TJ Sokol Březina 9:2 (4:0, 2:1, 3:1)
Góly a asistence: 00:37 Křenek (Střecha T., Vlašín P.), 07:47 Sobotka (Bula, Pejchal), 16:46 Ambrož (Maštera, Burian), 19:10 Střecha T. (Slabý, Matov), 22:30 Sobotka (Pejchal, Vondráček), 27:35 Peschout (Strnad, Matov), 43:29 Slabý (Křenek, Vlašín P.), 44:31 Maštera (Vlašín M., Burian), 55:30 Matov (Střecha T., Vlašín P.) – 25:48 Kousalík (Buhaj, Nováček), 43:00 Hroudný (Kousalík, Kozel)

Sestava HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Juda J.) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Šerý, Vondráček, Šimka – Křenek, Matov, Střecha T. – Maštera, Juda M., Vlašín M. – Pejchal, Bula, Sobotka – Peschout, Rozmarín, Strnad
Sestava TJ Sokol Březina: Hynšt (Jakubčík) - Pokorný, Cívka, Štěrba – Buhaj, Hroudný, Kozel, Kousalík, Nováček, Dvořák, Nevřela, Drahovzal
Rozhodčí: Brzobohatý, Grygera – Czubaj, Kacetl. Delegát utkání: Staněk. Vyloučení: 6:14, využití: 3:0, v oslabení: 0:1. Střely na branku: 56:17 (22:3, 19:6, 15:8) Procentuální úspěšnost brankářů: Šoustal (HHK) - 88,24 % - 15 zákroků – 60 min.; Hynšt (BŘZ) - 83,93 % - 47 zákroků – 60 min. Diváci: 294

Březina, která v pátek dohrávala odložené utkání s Uherským Hradištěm, stále živila naději na boje v play off, o které však páteční prohrou definitivně přišla. A tak k sobotnímu utkání přijela s torzem týmu.
Domácí hráči se společně s trenéry na utkání dobře připravili. Po zkušenostech z prvního utkání se museli hlavně vyvarovat zbytečných šarvátek, což se během utkání ukázalo jako rozhodující. Premiéru v krajské lize si odbyl odchovanec velkomeziříčského hokeje Miroslav Juda, který hraje extraligu juniorů v Jihlavě.
Od začátku utkání byla patrná jednoznačná převaha domácích hokejistů, kteří soupeře jednoznačně přestříleli. Soupeř navíc svou nedisciplinovaností během utkání celkem pravidelně zahříval trestnou lavici. Při početní výhodě se podařilo velkomeziříčským hráčům vstřelit tři góly a utkání dovést do vítězného konce.
V předposledním kole základní části zajíždí hráči HHK do Velké Bíteše, kde se v okresním derby střetnou s hráči Spartaku. Utkání se hraje v sobotu od sedmnácti hodin.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Ve Vyškově jsme v prvním utkání prohráli, proto jsme chtěli doma získat tři body, a to se povedlo. Brzy jsme dali góly, což přineslo klid na naše hokejky a první třetinu jsme jednoznačně ovládli. K tomu nám pomohly i přesilové hry a jejich využití. Karty byly jasně rozdány, a přestože to soupeř nezabalil, dnes na nás neměl a dokráčeli jsme k jasnému vítězství. Udrželi jsme tak domácí neporazitelnost.
Ostatní výsledky 24. kola: SHKM Hodonín – HC Brumov-Bylnice 10:1, Hokej Uherský Ostroh – HC Lvi Břeclav 12:0, HC Spartak Uherský Brod – HC Spartak Velká Bíteš 6:2, HK Kroměříž – HC Štika Rosice 14:2, HC Uherské Hradiště – Dynamiters Blansko HK 1:6, SKMB Boskovice – HC Uničov 5:2.
Program mužů na tento týden:
Sobota 16. 2. HC Spartak Velká Bíteš – HHK VM, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Velká Bíteš)
Jaroslav Juda

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • vedoucí MP
  • Účetní
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.