Kadeti postoupili do finále extraligy

IMG 1294Předposlední turnaj kadetské extraligy definitivně rozhodl o tom, že jsme se dostali do finálové osmičky a budeme hrát o medaile. Je to po třech letech úspěch a signalizuje to dobrou nastupující generaci hráčů, kteří ve velké míře již hrají i za juniory. Ty bohužel bude nejspíš čekat baráž o udržení této soutěže.

Zpět však ke kadetům. Předposlední víkendový turnaj uspořádal Kolín, t. č. volejbalová raketa, která odvážně letí vzhůru. Atmosféra zápasů tohoto kadetského družstva připomíná atmosféru zápasů ve Velkém Meziříčí, kdy jsme postoupili v roce 2000 do juniorské extraligy. Plná hala, fandící diváci a výborné zázemí. Také to Kolínští divákům řádně vrátili. Hráli výborně a obsadili v konečném pořadí druhou příčku a také definitivně rozhodli o postupu mezi nejlepších osm družstev. My sehráli dva odlišné dvojzápasy. Zatímco v sobotu 2. 3. jsme oba vyhráli 3:0, v neděli jsme se stejným výsledkem odešli poraženi. Chybí nám strašně druhý blokař. Nahrazujeme jej hráči, kteří hrají spíše smečaře (Jarda Nedvěd), nebo diagonálními hráči (Honza Vanini, Sebastian Wilk). To je v určitých situacích znát. Naší předností je bojovnost. Jak nám pomohla v sobotu, kdy jsme otáčeli nepříznivý stav hlavně s Novým Jičínem, např z 20:24 na 27:25, tak nám nestačila na týmy Hradce Králové a domácího Kolína. Hodně jsme chybovali, hlavně po vybraných míčích. Chtěli jsme až moc, ale nedařilo se. Nehráli jsme špatný volejbal, ale trochu jsme náš výkon degradovali až místy začátečnickými chybami. Jinak bychom určitě skončili výše než na třetím místě. Ono samo umístění nevadí. Jak jsem již psal, bohatě nám to stačilo na postup mezi „final eight". Spíš se plácáme v těch chybách. S Hradcem jsme vedli 24:21 a oni si prakticky nesáhli na míč a přesto vyhráli. Vše jsme vyhodili do autu. To je náš hlavní problém této sezony. Přesná nahrávka a úspěšný útok a podání jsou našimi největšími bolestmi. Ostatní je již snesitelné a měřitelné i ostrými kritérii. Na tom se musí pracovat, abychom v závěrečných bojích měli nějakou šanci uspět. A uspět pochopitelně chceme. Celý turnaj jsme odehráli v této základní sestavě: na nahrávce Tomáš Pokorný a Honza Krejčí, blokaři, vlastně stálý Matyáš Pospíšil, na druhém bloku nejdéle vydržel Jarda Nedvěd. Diagonální Martin Smetana, spolu se smečaři Dominikem Medkem a Kubou Němcem zaslouží největší pochvalu, ale také zdvižený prst (oni to unesou), za úspěšné, resp. neúspěšné útoky. V záloze byli ještě Matouš Špaček, Adam Kalivoda a již zmínění alternující blokaři Honza Vanini a Sebastian Wilk.
Výsledky:
Sobota 2. 3. VELMEZ – Svitavy 3:0 (23,21,19)
VELMEZ – Nový Jičín 3:0 (23,25,16)
Neděle 3. 3. VELMEZ – Hradec Králové 0:3 (-22,-20,-24)
VELMEZ – Kolín 0:3 (-16,-19,-16)

Do finálové osmičky postupují již nezávisle na posledním turnaji tato družstva:
Příbram, Brno, Liberec, Praha, Kolín, Ostrava, Hradec Králové a Velké Meziříčí.

Nyní nás čeká závěrečné kolo v extralize juniorů, kdy v neděli 10. 3. v 10 a 14 hodin přivítáme družstvo Dukly Liberec. Žáci v témže termínu hrají svůj devátý turnaj krajského přeboru v tělocvičně na Bezděkově. Začátek je v 9 hodin.
Petr Juda

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.