Velkomeziříčští závodili v Českém poháru ve skicrossu na Božím Daru

IMG 7373Třetí a čtvrté kolo Českého poháru ve skicrossu se uskutečnilo o prodlouženém víkendu 15. až 17. února na Božím Daru. Z našich se postavili na trať Kateřina Neumanová a Ondřej Fisher v kategorii FIS, Dana Harvey, Bára Fisher, Tadeáš Bíbr a Tomáš Malec v kategorii žactva a Kristýna Neumanová v kategorii předžákyň.

Závodů na Božím Daru se napříč všemi kategoriemi zúčastnilo více než 90 závodníků z celého světa. Teploty vysoko nad nulou přály zejména divákům a pořadatelům, závodníkům však závody lehce komplikovaly. Trať patřila k pomalejším a po zajímavé startovní sekci následovaly rovinaté pasáže s rollery a menšími skoky.
Do rozjížděk se nasazovalo bez kvalifikace. První den se nejvíce dařilo Daně Harvey, která skončila na 2. místě. Na 5. místě Kateřina Neumanová. V neděli si opět Dana Harvey dojela pro stříbrnou medaili. Katka Neumanová si polepšila a dojela ve velkém finále na 4. místě, na stejném místě se umístila i její sestra Kristýna Neumanová. Další akcí velkomeziříčského skicrossu ČP na Dolní Moravě a mezinárodní závody dětí 9. a 10. března.
Ivo Doležal

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.