Hasičky vítězství obhájily, pohár zůstal doma

DSC 0492Dne 12. září se sešla družstva cvičící CTIF, aby pokořila loňské výsledky a předvedla své výkony po delší odmlce. Vítězství obhájily ženy SDH Velké Meziříčí.


Celé prázdniny se žádné soutěže nekonaly, a tak měla všechna družstva dost času na trénování a pilování jednotlivých disciplín. Domácí družstvo žen spolu s ostatními členy sboru připravovali soutěž už od časného rána. Všichni ostatní závodníci z České republiky a ze Slovenska začali přijíždět na hřiště za III. základní školou kolem deváté hodiny ráno a nechyběli ani rozhodčí.
V deset hodin byl slavnostní nástup, kde všechny uvítal místostarosta města Josef Komínek, a následovalo rozlosování družstev. Poté se začalo intenzivně trénovat, družstva si musela osahat cizí materiál. Útoky se běhaly ve dvou drahách a štafeta v jedné.
Po tréninkách začaly ostré starty. Rozhodčí byli nekompromisní a hlídali trestné body. Naštěstí byly vždy dva pokusy, aby si družstva své výkony mohla vylepšovat. Ženy z Velkého Meziříčí měly v konkurenci ostatních ženských družstev cíl dostat se pod hranici dosavadního osobního rekordu, který byl něco málo přes 41 vteřin. První čas se pohyboval kolem 45 vteřin. Na holkách byla patrná nervozita. V druhém pokusu si většina družstev své časy sice vylepšila, ale byly jim přičteny trestné body. To hrálo ve prospěch domácímu týmu, který ani svůj druhý pokus, i když stále bez trestných, časově nevylepšil. Ženské týmy se tak do poslední chvíle praly o první příčky a nakonec rozhodovala štafeta.
Před družstvem z Pískové Lhoty a Spišské Nové Vsi se domácím ženám nakonec podařilo loňské vítězství obhájit. Putovní pohár tak zůstává zase na jeden rok doma. Poháry a věcné ceny předával plk. Ing. Libor Hanuška a starosta sboru SHD Velké Meziříčí Stanislav Kratochvíl st.
Nyní se všechna družstva soustředí na příští závody, které proběhnout za 14 dní ve Dvoře Králové nad Labem, kam pojedou bojovat o titul Mistrů České republiky v klasických disciplínách CTIF.
Ještě jednou bych ráda poděkovala organizátorům, rozhodčím a všem soutěžním družstvům za účast a skvělou atmosféru.
Michaela Bernatová

DSC 0866

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.