Fotbalisté získali tři důležité ligové body

soccer-891798 1280Velkomeziříčští fotbalisté doma porazili B-tým Slovácka 3:0. Dva góly vstřelil Eda Smejkal a jeden Pavel Simr.

 

FC Velké Meziříčí – 1. FC Slovácko B 3:0 (1:0)
Střelci: 20. a 65. Smejkal, 57. Simr. Rozhodčí: Mikula, Sedláček, Nejezchleb. Sestava FC VM: Invald – Vyskočil, Mucha P., Šimáček, Krejčí – Dolejš (76. Mucha Z.), Smejkal (71. Kratochvíl), Berka (64. Pokorný), Šuta, Demeter – Simr na lavičce Durajka a Simandl, trenér Smejkal. Sestava FC Slovácko B: Semanko – Galuška, Suchý, Chýla (46. Prajza), Bartoš, Machalík, Ťok (Tesař), Vinkler (80. Fojtášek), Kovář, Kuncl, Košút, na lavičce Pilka, Ohnutek a Nemrava, trenér Michal. ŽK: Demeter, Smejkal, Šuta. ČK: 64. Kovář. Diváci: 326. Nejlepší hráči: Invald, Smejkal, Simr.
V úvodu utkání byl k vidění svižný fotbal ale se spoustou nepřesností na obou stranách. Ve 3. min našel Petr Dolejš ve vápně Edu Smejkala, ten se uvolnil, ale míč si moc pokopl a gólman hostů jeho šanci zmařil. Ve 4. min pronikl do vápna Machalík, jehož střela na zadní tyč bránu těsně minula. V 7. min odvrátil nebezpečný průnik Košúta pozorný Patrik Mucha. V 8. min fauloval ve vápně Jarda Krejčí pronikajícího Galušku a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Kovář, jeho střelu však vyrazil Roman Invald na rohový kop. Ve 14. min zahrávali hosté přímý volný kop, centr Ťoka domácí obrana odvrátila do bezpečí. V 15. min se dostal na hranici vápna k zakončení Galuška, s jeho střelou na zadní tyč si Roman Invald poradil. V 17. min se po centru Galušky dostal k zakončení Ťok, jeho pohotovou střelu domácí gólman zachytil. Ve 20. min pronikl po křídle do vápna Petr Dolejš, jeho přihrávku odvrátila hostující obrana k nabíhajícímu Edovi Smejkalovi, a ten prostřelil vše, co před ním stálo 1:0. Ve 21. min našel Galuška na zadní tyči Vinklera jeho hlavičku Roman Invald chytil. Ve 26. min zastavil Honza Šimáček nebezpečný průnik Kováře. Ve 40. min se dostal k centru hlavičkující Suchý, jeho tvrdou hlavičku pod břevno vyrazil Roman Invald na rohový kop. Ve 44. min zahrozili hosté z přímého kopu, střelu Ťoka však pozorný gólman domácích vyrazil do bezpečí. A tak do kabin odcházeli spokojenější domácí.
Nástup do druhého poločasu patřil hostům. Ve 49. min se dostal k zakončení Prajza, jeho střelu vytlačil Roman Invald na rohový kop. V 56. min našel Petr Dolejš nabíhajícího Radima Šutu, jeho pohotovou střelu vyrazil Semanko na rohový kop. Ten rozehrál Petr Dolejš, našel hlavičkujícího Honzu Šimáčka, který míč přihrál Pavlovi Simrovi, a ten nadvakrát prostřelil hostující obranu i s gólmanem 2:0. V 58. min se po centru Petra Dolejše dostal k hlavičce na zadní tyči Pavel Simr, hostujícího gólmana však nepřekonal. V 59. min našel Robin Demeter ve vápně Petra Dolejše, jeho střela šla nad horní břevno brány hostů. V 61. min dostal Pavel Simr po přihrávce Petra Dolejše do hostující brány, byl však v ofsajdovém postavení. V 64. min kopnul hostující Kovář bez míče domácího Radima Šutu a musel jít předčasně do kabin. V 65. min našel Patrik Mucha ve vápně Pavla Simra, ten míč přistrčil Edovi Smejkalovi, který se uvolnil přes obránce a střelou k tyči nedal Semankovi šanci 3:0. Závěr utkání si už domácí pohlídali. Postupně do hry přišli náhradníci, kteří se podíleli na několika hezkých útočných akcích ale již bez gólového zakončení,
„V prvním poločase jsme se zbytečnými chybami dostali do několika složitých situací a náš gólman nás podržel. Ve druhém poločase jsme lépe kombinovali a postupně převzali otěže utkání. Po druhé naší brance a vyloučení hostujícího hráče jsme již utkání měli pod kontrolou. Dnešní tři body pro nás byly po dvou venkovních porážkách moc důležité," vyjádřil spokojenost s výsledkem trenér Libor Smejkal.
Jaroslav Mynář

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.