Házenkáři vstoupili do sezony vítězstvím v Telnici

thumb Muži - zakončující Pavol Živčic copyDruholigoví házenkáři v Telnici po většinu času dotahovali soupeře, ale nakonec překlopili vítězství na svoji stranu.


2. liga mužů Morava jih – 1. kolo
TJ Sokol Telnice – TJ Sokol Velké Meziříčí 29:30 (17:15)
Po „mistrovské" sezóně se opět naši muži představili v novém ročníku. Mužům se v přípravě nepodařilo ani jednou vyhrát. Vypadli jsme i v prvním kole Českého poháru v Sokolnicích. A tak na první utkání se odjíždělo s velkým očekáváním.
V prvních čtyřech minutách padlo na obou stranách po dvou brankách. Následně jsme neproměnili trhák a několik slibných šancí ze spojek. Soupeř byl v útoku důraznější a vypracoval si vedení 9:3. Naše družstvo muselo brát time-out a velet k budíčku. V následující minutě byli za vzájemnou potyčku diskvalifikováni oba rozehrávači svých týmu Mrkvica a Bezděk. V další pasáži hry jsme hráli několikrát oslabení, což vybudilo hráče k větší bojovnosti. V útoku to bral na sebe především Roman Matušík s Jirkou Kaštanem, a do poločasu jsme snížili na 17:15.
V druhé půli jsme neustále dotahovali nejtěsnější náskok domácích. Střeleckou iniciativu převzal Víťa Večera a Pavel Strašák. Několik výtečných zákroku předvedl Libor Kotík a bylo otázkou času, kdy se nám podaří překlopit vedení na naši stranu. V 57. minutě jsme již po několikáté srovnali a díky výborně sehrané přesilovce šli do dvougólového vedení. V závěru jsme ještě čelili přesilovce soupeře, ale nejtěsnější vedení jsme uhájili a zvítězili 29:30.
Družstvo dnes předvedlo bojovný výkon a chtělo po sérii porážek v přípravě vyhrát. Doufejme, že toto vítězství bude odrazovým můstkem i k těm dalším.
7m hody 3/2:3/2, vyloučení 5:8, ČK 1:1, diváků 63. Sled branek: 3:1, 4:5, 6:7, 9:11, 11:13, 13:14, 15:17, 18:21, 20:25, 23:27, 26:28, 27:30. Sestava a branky: Kotík Libor, Poul Ondřej – Večeřa Vítězslav (9), Strašák Pavel (8/2), Matušík Roman (6), Kaštan Jiří (3), Bezděk Jakub (2), Pavol Živčic (1), Necid Miloš (1), Babáček Petr, Kubiš David, Lečbych Jan, Pažourek Tomáš, Ambrož Michael.
Ladislav Šidlo

Další utkání odehrají házenkáři doma v hale za Světlou teď v sobotu 26. září. Od 15:00 2. liga Morava starší dorost VM – TJ Rožnov pod Radhoštěm, v 17:00 2. liga Morava-jih muži VM – Sokol Kostelec na Hané.

Rozpis domácích utkání mužů 2. liga Morava - jih
Sobota 26. září 17 hodin VM - Sokol Kostelec na Hané
Sobota 10. října 17 hodin VM - TJ Fatra Napajedla
Sobota 24. října 17 hodin VM - Házená Tišnov
Sobota 7. listopadu 17 hodin VM - Sokol Juliánov
Sobota 28. listopadu 17 hodin VM - SK Kuřim

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020
  • Pracovník_SPOD_dolu

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.