Starší dorostenky házené doma nestačily na Porubu

hazena3 Michaela-NejedláDSC 8134Vstup do házenkářské ligové soutěže starších dorostenek se málo početnému domácímu týmu příliš nepovedl. Po čtyřicet minut jsme dokázali s fyzicky s lépe vybaveným a zejména hráčsky vyrovnanějším kádrem soupeře držet krok, nakonec z toho byla jedenácti branková prohra.

1. liga starší dorostenky Morava
TJ Sokol Velké Meziříčí - Poruba 23:34 (14:16)

V našem kádru chyběla zejména druhá brankářka, která si ze školní akce „dovezla" poškozené koleno, citelně jsme postrádali z rodinných důvodů omluvenou krajní spojku.

Úvodní minuty patřily Ostravským, když se dokázaly dostat až do bezprostřední blízkosti naší branky a celkem v pohodě skórovat. Několik pěkně sehraných útočných akcí, na jejímž konci byla křídelnice Eliška Koudelová, přineslo v 10. minutě vyrovnaný stav 4:4. Následující minuty patřily opět soupeřkám, které si účelnou hrou z hranice brankoviště zpět vybudovaly dvougólové vedení. Domácí celek bojoval, zlepšil se v obranné souhře a následně využíval kdejakou možnost k ohrožování soupeřovy svatyně. Stoprocentně proměněné sedmičky, pohledná a efektivní spolupráce levé spojky a křídla i přesné projektily z rukou Denisy Janečkové, Romany Doležalové nás držely na dostřel. V závěru první třicetiminutovky nám soupeř odskočil až na 11:15 (26. minuta) a domácí trenér bral oddechový čas. Poslední tři minuty jsme odehráli takticky a herně dle domluvy a v poslední sekundě přesnou a nečekanou ranou dobře hrající Kateřiny Záviškové odcházeli na poločasovou přestávku s odstupem dvou přesných zásahů. Po změně stran se ještě do 40. minuty (19:22) dařilo vzdorovat lavinovitým útokům a nátlakové hře soupeřek. S přibývajícími minutami naše některé mladé hráčky tomuto tlaku podlehly. Začaly více než zdrávo chybovat v rozehrávce a následně se nestíhaly vracet. Naivními přihrávkami a zbrklým zakončením tak otevřely cestu soupeřkám k vysokému vítězství. Viditelný rozdíl oproti vítěznému týmu pak byl v obranné fázi, v níž jsme „nestíhali" a většina střel končila za zády naší gólmanky.

V dalším ligovém kole zavítáme na hřiště ambiciózního týmu HK Hodonín, se kterým poměříme síly ve večerních hodinách v sobotu 26. září.

Sled branek: 0:2, 1:3, 2:4, 4:4, 4:6, 7:9, 8:9, 8:11, 11:13, 11:15, 13:16, 15:18, 17:20, 19:23, 20:23, 20:27, 22:29, 23:29. 7m hody 3/3:5/5, vyloučení 2:3. Hrály: Blažková Veronika – Koudelová Eliška (7), Závišková Kateřina (7/3), Janečková Denisa (5), Doležalová Romana (2), Pacalová Lenka (1), Patočková Hana (1), Cahová Kristýna, Nejedlá Michaela, Špinarová Veronika. Trenér ing. Vincenc Záviška.