Letošní modernizace dálnice u Meziříčí proběhne v šesti etapách

nadjezdZahájení modernizace úseku dálnice v délce 5 900 metrů, je naplánováno na rok 2019. Faktická data realizace stavby, jež má probíhat v šesti etapách, ještě nejsou známa. Konkrétní termín bude znám po vypořádání odvolání podaného k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Nejpalčivější pro Velké Meziříčí bude první etapa. V té dojde ke zbourání nadjezdu, mostu „na Fajťák“. Objízdná trasa povede přes Lhotky. Před zahájením objízdné trasy projde inkriminovaná cesta ze Lhotek na Fajtův kopec nezbytnou opravou. Nadjezd se bude bourat za úplné uzavírky, proto lze očekávat zvýšený provoz městem. Bourání proběhne během víkendu, kdy se čeká menší nápor vozidel. O konkrétních termínech vás budeme včas informovat.

Úpravy spočívají v rozšíření vnější (u mostu vnitřní) strany dálnice o 0,75 metru. Pro ŘSD je stěžejní most Vysočina, jehož hlavní modernizace spočívá v rozšíření mostovky, aby světlá šířka na mostě byla 12 500 mm a v zesílení hlavní nosné konstrukce.

Zuzana Najtová

 

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020
  • Sportoviste_VM_Administrativ

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.