HÁZENÁ: Oslabení muži v Litovli neuspěli

DSC 64602. liga muži - JM – 5. kolo
Tatran Litovel junioři - TJ Sokol Velké Meziříčí 38:28 (19:12)
Tým mužů v neděli odpoledne zajížděl k utkání do Litovle, kde jsme se postavili proti místní juniorce, tedy týmu složenému z mladíků okolo 20 let doplněných o pár zkušených hráčů. Naopak mi k utkání odcestovali v hodně okleštěné sestavě a pouze se 2 spojkami.

Do utkání jsme vstoupili s obranným rozestavením 1-5. Proti dravým mladíkům byl tento obranný systém neúčinný a domácí se po individuálních akcích snadno dostávali přes naše obránce a zakončovali z brankoviště. V úvodu jsme ale ani my nezaháleli a zásobovali branku domácích (12. minuta 8:8). Poté jsme ovšem v útoku začali kupit technické chyby, které domácí přetavovali v rychlé brejky, které pro nás byly doslova smrtící. Sice jsme změnili obranný systém a Litovel se v postupném útoku již tolik neprosazovala, ovšem góly z rychlých brejků byly tím hlavním rozdílem v poločasovém skóre.
A druhé dějství se neslo v podobném duchu. Na postavené obrany se hrála vyrovnaná partie, ovšem našimi technickými chybami jsme domácím dávali spoustu příležitostí k jednoduchému zakončení z trháků. Navíc nám i značně docházely fyzické síly, a museli jsme tak hodně kombinovat sestavu, kdy v některých okamžicích hry bylo na hřišti 5 našich křídel.
Osm minut před koncem to bylo 36:23 a vypadalo, že bude ještě hůře. Naši hráči ovšem ještě vydolovaly poslední zbytky sil a alespoň kosmeticky snížili na konečných 38:28.
V příštím kole doma hostíme 10. tým soutěže z Prostějova. Doufáme, že již budeme v kompletnější sestavě a zabojujeme o důležité 2 body.

7m hody: 2/3:2/3, vyloučení 1:3,
Sled branek: 2:4, 6:6, 8:8, 14:8, 17:10,19:12, 22:13, 25:17, 29:21, 31:23, 36:23, 37:27, 38:28.
Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Tomáš Rosa (8/1), Jakub Strýček (6/1), Vítězslav Večeřa (5), Radim Fischer (4), Tomáš Krčál (2), Aleš Novotný (2), Radek Navrátil (1), Pavol Živčic, Petr Kavka, František Kratochvíl, trenér Pavol Živčic, odpovědný vedoucí Martin Chalupa

1. TJ Sokol Újezd u Brna 5 5 0 0 186:134 10
2. SK Kuřim 5 4 1 0 151:116 9
3. HBC Olomouc 1966 5 4 0 1 151:145 8
4. Tatran Litovel junioři 5 3 0 2 164:141 6
5. Sokol Telnice 5 3 0 2 155:141 6
6. TJ Sokol Kostelec n.H. 5 2 1 2 133:141 5
7. HK Ivančice 4 2 0 2 106:107 4
8. TJ Sokol Velké Meziříčí 5 2 0 3 159:161 4