Velkomeziříčští hokejisté zaspali úvod zápasu, v Opavě jasně prohráli

mužiSobota 06.11.2021
HC Slezan Opava – HHK VM 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistence: 00:16 Rousek (Zouhar), 11:42 Damašek (Štindl, Hendrych), 12:57 Buršík (Římský, Peterka), 14:08 Wolf (Kunc, Rousek), 23:54 Římský (Peterka), 39:03 Štindl (Damašek), 53:33 Malina (Kunc, Beránek) – 49:49 Maštera.
HC Slezan Opava:
Baldik (Piták) – Kunc, Thiel, Zouhar, Šindelář „C", Věntus, Kocián – Buršík, Peterka, Malina, Krupa, Římský, Urban, Beránek, Damašek, Wolf, Štindl, Hendrych, Rousek, Stuchlík.
Trenér: Tomášek
Krejčí (15. Juda J.) – Vlašín P., Slabý, Kochánek, Burian V., Vondráček, Ambrož „C", Báňa – Malec, Juráň, Paták – Strnad, Křenek, Střecha T. – Barák, Střecha F., Maštera.
Trenéři: Vejmelka, Krča
Rozhodčí: Held – Rychlý, Pelucha.
Vyloučení: 5:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.
Střely na branku: 34:28 (12:9, 13:9, 9:10)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Baldik (OPA) - 96,43 % - 27 zákroků – 60 min.
Krejčí (HHK) - 60,00 % - 6 zákroků – 15 min.
Juda J. (HHK) - 87,50 % - 21 zákroků – 45 min.
Diváci: 247
Hokejisté opavského Slezanu dokonale využili pomalejšího vstupu velkomeziříčského týmu do zápasu a po vedoucí brance z 32. vteřiny zápasu přidali do 14. minuty další tři góly a prakticky rozhodli o svém vítězství. Jedinou branku Velkého Meziříčí vstřelil v 50. minutě zápasu Vojtěch Maštera.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: utkání o Opavě se mi nehodnotí příjemně. Nepovedl se nám vstup do utkání, kdy jsme inkasovali prakticky z první střely hned v první minutě. Rozhodující byla 12. až 15. minuta, kdy jsme udělali chyby v obraně a domácí nám rychle nasypali tři branky. Za stavu 0:4 se těžko hraje. Úvod druhé třetiny byl naší nejpovedenější pasáží, hráli jsme aktivně, domácí jsme zatlačili, vytvořili jsme si i šance, které ale vyšly naprázdno a domácí nás potrestali pátou brankou a bylo definitivně rozhodnuto. Domácí si poté zkušeně výsledek hlídali, dobře bránili a my nenašli recept na překonání jejich obrany. Třetí třetina se v podstatě pouze dohrávala. Na tento zápas musíme, co nejrychleji zapomenou. Musíme se poučit z chyb, které jsme udělali, minimalizovat je a uspět příští zápas v Kopřivnici.

Program mistrovských zápasů mužů:
Sobota 13.11.2021 HC Kopřivnice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod.