Za pohárem vyrazili skicrossaři do Beskyd

IMG-20230215-WA0003 copyPrvní závody letošního ročníku Českého poháru ve SKICROSSU se uskutečnily od 10. – 12. 2. v Jezerné v Beskydech.

Třídenního maratonu závodů se zúčastnili závodníci celkem z devíti zemí. V pátek se jely závody FIS juniorů a ostatní kategorie měly možnost tréninku v trati, v sobotu navázaly všechny kategorie od nejmenší U10 až po dospělé. Celkem bylo na startu přes 80 závodníků a trať byla s délkou 500 metrů a 14. překážkami velmi dobře připravená.

Z našeho SKI KLUBU tentokrát vyrazila výprava jen čtyř závodníků: Jiří Vaverka, Amélie Mia Bíbrová a Ondra a Vojta Doležalovi. Ondra v sobotním i nedělním závodě obsadil 2. místo, Vojta byl 2 x na 3. místě. Amélie se v sobotu dostala do velkého finále, kde skončila na 4. místě a v neděli obsadila 5. místo. Jirka nakonec absolvoval pouze sobotní závod, kde po pádu na druhé překážce ve finále dojel na 4. místě.

Další závody jsou plánovány na 17. – 19. 3. v Německém Oberwiesenthalu, kam bychom opět rádi s SX týmem vyrazili.