Meziříčští šachisté uspěli v Brně

chess-2489553 1280O minulém víkendu se v Bowling Centru Brno, kteréžto multifunkční sportovní zařízení byste našli na pomezí Židenic, Juliánova a Líšně, uskutečnil turnaj v bleskovém šachu. Akce se konává periodicky a nese název Bleskovky Zdeňka Páska.

Soutěž měla celkem 13 kol. Časová dotace na jednu partii činila pouhé 2 x 3 minuty plus 2 vteřiny navíc za každý provedený tah. Podle švýcarského systému se zde tentokrát utkávalo osmadvacet zaregistrovaných účastníků. Pořadatelem byl Chess Team Brno a průměrný herní rating ELO činil úctyhodných 1793 bodů.

Dva šachisté tak či onak spojení s Velkým Meziříčím se zde rozhodně neztratili. Meziříčák Vít Kratochvíl, člen ŠO TJ Náměšť nad Oslavou, nakonec získal krásné 2. místo, zatímco Náměšťák Tomáš Košut, který naopak nastupuje za TJ Spartak Velké Meziříčí, obsadil rovněž pěknou šestou příčku výsledné tabulky.

1. IM (mezinárodní mistr) Neklan Vyskočil (ŠK Duras BVK Brno-Královo Pole) 11 bodů / 94 / 100