Vstup do jarní části dorostencům nevychází

sanborn spol_foto11.liga starší dorost, 11. – 13. kolo
Starší dorostenci jarní část soutěže odstartovali již v pátek 2. února, když v Plzni dohrávali poslední kolo podzimu, které bylo kvůli sněhové kalamitě odloženo. V něm sice prohráli, ale herní projev dával naději do dalších kol. Bohužel v dalších dvou zápasech kluci nebyli schopni na toto utkání navázat. Snad si dorostenci špatná utkání již vybrali a vrátí se k herním výkonům podzimu a zimní přípravy.

Talent Škoda JS Plzeň – TJ Sokol Velké Meziříčí 35:24 (20:12)
Utkání bylo dlouho vyrovnané. I když se domácí dostali do vedení, tak naši hráči byli stále aktivní a dobré zákroky brankáře je stále drželi na dobré vlně. Ve druhé půli to vypadalo, že se nadechujeme k závěrečné desetiminutovce, ale za stavu 27:22 byl vyloučen náš hráč a my jsme si nechali vsítit pět branek v řadě a tím pádem bylo o výsledku rozhodnuto. Herní projev nebyl špatný, ale v cestě nám stál velmi dobře chytající brankář domácí, který zlikvidoval velké množství našich vyložených šancí.

7m hody 3/3 : 1/1, vyloučení: 5:6
Sestava a branky: Tomáš Kučera, Martin Borkovec, Samuel Přikryl (1) – Benjamin Rosa (9/1), Jakub Uchytil (6), Adam Jaša (3), Marek Sedlák (3), Štěpán Fiala (1), Denis Vik (1), Vítek Smejkal, Filip Hradecký, Tomáš Jelínek, Adam Krejčí, Matouš Fiala, Jaroslav Pavlíček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavel Uchytil.

TJ Sokol Velké Meziříčí – C.S.CARGO HBC Jičín 22:37 (11:18)
Na domácí zápas proti Jičínu se naši hráči hodně těšili, což bylo v prvním poločasu vidět. Vysoké nasazení a dobré zákroky brankáře znamenaly vyrovnaný vývoj utkání. Postupně se do naší hry dostala nervozita, která zapříčinila několik nepřesných přihrávek do pivota a také nepovedou střelbu. Proto byl v půli již sedmibrankový rozdíl v náš neprospěch. Prvních dvanáct minut se oba týmy střídali ve skórování. Pak ale přišla hodně kritická desetiminutovka, kdy naši hráči propadali ve všech činnost. Devět branek v naší síti pak znamenalo, že se zápas již v našem podání pouze dohrával. Pro celý tým to bylo velké zklamání, jak z výsledku, ale hlavně z předvedeného výkonu. Zřejmě nás dohnala tíha okamžiku, kdy jsme chtěli pomýšlet na vítězství, ale to by museli všichni hráči podat nadstandardní výkon.

Sestava a branky: Tomáš Kučera, Martin Borkovec, Samuel Přikryl – Benjamin Rosa (8/1), Adam Jaša (5), Jaroslav Pavlíček (3/1), Marek Sedlák (3), Vítek Smejkal (1), Filip Hradecký (1), Jakub Uchytil (1), Štěpán Fiala, Tomáš Jelínek, Denis Vik, Adam Krejčí, Matouš Fiala, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal, asistenti Filip Svoboda a Jakub Strýček.

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Velké Meziříčí 43:19 (20:10)
V sobotním dopoledni se naši dorostenci vypravili k utkání do Brna. Do zápasu vstoupili dobře. Postupně se však hra začala vyrovnávat, až domácí převzali vládu nad utkáním. Domácí tým nám vnutil svůj herní styl, se kterým jsme se nedokázali vyrovnat a z dobře rozjetého utkání jsme spadli jak, herně tak psychicky na samé dno. Bohužel nám nepomohla ani poločasová pauza a herní projev se nezlepšil.

Snad se pro další utkání dokážeme poučit a dostaneme se do herní pohody. Herní nevyzrálost opět nahradíme bojovností a nasazením, která nás zdobila v podzimní části.

Sestava a branky: Tomáš Kučera, Martin Borkovec, Samuel Přikryl – Benjamin Rosa (6/1), Jakub Uchytil (6/1), Jaroslav Pavlíček (4/1), Matouš Fiala (1), Michal Urbanec (1), Marek Sedlák (1), Vítek Smejkal, Filip Hradecký, Tomáš Jelínek, Denis Vik, Štěpán Čermák, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal, asistent Jakub Strýček.

1. SKH Polanka n. O. 13 11 0 2 424:338 22
2. TJ Sokol Nové Veselí 13 10 0 3 376:329 20
3. Pepino SKP Frýdek-Místek 13 9 1 3 420:369 19
4. TJ Dukla Praha 13 8 0 5 380:327 16
5. Lovci Lovosice 13 8 0 5 376:373 16
6. SKKP Handball Brno 13 6 2 5 419:396 14
7. HAOLK 13 7 0 6 400:380 14
8. Talent Škoda JS Plzeň 13 6 1 6 356:350 13